Zoeken
  Zoeken met  
10.0 °C
NNW4
 
files 45
249 km.
euro95
diesel
1,799
1,456
 
 
ma 16 jul 2012, 10:42

Groot Japans protest 'vaarwel kerncentrales'

AMSTERDAM - Tienduizenden mensen hebben maandag in een grootschalig protest geprotesteerd tegen het gebruik van kernenergie. Het protest in Tokio heette 'vaarwel kerncentrales' en was een reactie op het herstarten van een kernreactor vorige week in het westen van Japan.

Foto: AP

Organisatoren meldden dat het een van de grootste protesten tegen kernenergie is sinds de kernramp in Fukushima. Zij schatten het aantal deelnemers, die zich verzamelden in het Yoyogi-park, op 170.000. Veel Japanners konden meedoen omdat ze maandag een vrije dag hadden wegens een nationale feestdag.

Prominente demonstranten waren schrijver en Nobelprijswinnaar Kenzaburo Oe en de in Japan bekende musicus Ruyichi Sakamoto. Tijdens het marcheren door de straten riepen de betogers leuzen als 'Wij hebben geen kernenergie nodig'. Bovendien haalden ze bijna 8 miljoen handtekeningen op.

Na de kernramp in Fukushima werden tientallen nucleaire installaties stilgelegd. De regering keurde de herstart van twee reactoren goed in juni. Daarmee moeten energietekorten worden beperkt. De tweede kernreactor wordt deze week opgestart.

De Japanse bevolking heeft nog maar weinig vertrouwen in kernenergie. Daar hebben ze gegronde redenen voor, blijkt ook uit een onderzoek van eerder deze maand. Daarin staat dat de Japanse regering en de eigenaar van de installatie het verantwoordelijkheidsgevoel misten om in actie te komen en de bevolking te beschermen.


Inloggen bij Telegraaf.nl
Registreer?
Of login met
Ingelogd bij Telegraaf.nl