Politie zoekt Amerikaan na moord Dat meldden Zweedse media maandag. Het gaat om Nimis, een reusachtige houten installatie op de Zweedse zuidkust bij de havenstad Helsingborg. Op internet staat een videoboodschap waarin onbekenden met deze ludieke actie zeggen Vilks een koekje van eigen deeg te wilden geven.
De kunstenaar publiceerde een paar jaar geleden voor moslims beledigende tekeningen. Hij spreekt ook regelmatig op anti-islambijeenkomsten. Vilks en zijn huis worden sinds doodsbedreigingen en mislukte aanslagen op zijn leven door de Zweedse binnenlandse veiligheidsdienst (Säpo) bewaakt.
Tegen de Zweedse radio (SR) zei Lars Vilks maandag het eigenlijk wel grappig te vinden dat zijn werk nu op een islamitisch gebedshuis lijkt.
© 1996-2013 TMG Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Gebruiksvoorwaarden | Privacy | Cookies | Cookie-voorkeuren | Disclaimer
Goedkoopste iPhone 5
Boek nu uw vakantie!
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Erotisch Contact 18+
Relatieplanet.nl