Zoeken
  Zoeken met  
8.5 °C
NW4
 
files 35
193 km.
euro95
diesel
1,799
1,456
 
 
ma 08 okt 2012, 21:46

Lerares ontslagen om pikant verleden

NEW YORK - Een Amerikaanse lerares is na 12 jaar trouwe dienst ontslagen omdat er pikante foto's van haar over het internet zwerven.

Foto: New York Post

De nu 37-jarige Tiffany Webb werkte tussen haar achttiende en haar twintigste als lingeriemodel, maar is sinds 1999 werkzaam als decaan, schrijft de New York Post.

Haar pikante foto's, volgens de vrouw bijna allemaal digitaal bewerkt, bleven echter die hele tijd zonder haar toestemming verschijnen op dubieuze websites. Zelfs nadat ze had gevraagd om verwijdering. In veel gevallen gaat het volgens haar advocaat om foto's van haar gezicht op het lichaam van iemand anders.

Webb had haar werkgever al op de hoogte gesteld van haar vorige carriére toen ze werd aangenomen. Er werd daarna zelfs drie keer een onderzoek naar haar ingesteld vanwege de foto's, maar steeds werd er geen reden gevonden waarom ze niet met kinderen zou mogen werken.

Afgelopen december werd ze echter ontslagen toen een leerling met de foto's naar het schoolhoofd stapte. Volgens een driekoppige schoolraad zijn de foto's ongepast en makkelijk te vinden door de leerlingen. "Dat gedrag heeft mogelijk een slechte invloed op haar functioneren als studiebegleidster en als rolmodel." Slechts één lid is het niet eens met de beslissing. "Op haar werk als decaan is nooit iets aan te merken geweest. Ze moet niet gestraft worden voor iets uit haar verleden."

Webb, die een andere naam heeft aangenomen en inmiddels elders lesgeeft, sleept het ministerie van onderwijs nu voor de rechter. "Ik ben een toegewijde lerares en ik vond het leuk om decaan te zijn," vertelt de vrouw tegen de New York Post. "Ik deed mijn werk goed en had een goede band met leerlingen en ouders. Het liefste zou ik terugkeren en mijn carriére als decaan voortzetten."


Inloggen bij Telegraaf.nl
Registreer?
Of login met
Ingelogd bij Telegraaf.nl