AEX 0,68 292,76 +0,23% FTSE 100 1,48 5351,53 +0,03% DAX 24,05 6339,94 +0,38% Dow -74,92 12454,83 -0,60% Dollar 0,00 1,2517 -0,03% Olie 0,28 106,83 +0,26% |
Van de nieuwe bestuurders komen er drie van ABN Amro: Chris Vogelzang, Wietze Reehoorn en Johan van Hall. Fortis levert de huidige voorzitter van de raad van bestuur Jan van Rutte. Hij wordt financieel directeur en vice-voorzitter.
Begin deze maand werd al bekend dat Joop Wijn het zogenoemde transitieteam van Zalm zal versterken. Wijn komt van Rabobank. Bestuurder Caroline Prince vervolmaakt de zeven. Zij is afkomstig van staalbedrijf Nedstaal. De directrice werd eerder verkozen tot vrouwelijk manager van 2008.
Goede balans
Werknemers van ABN Amro en Fortis zijn donderdagochtend per e-mail en intranet op de hoogte gebracht van de benoemingen. Bij Fortis belegde Jan van Rutte een teleconferentie met zijn belangrijkste managers. Dat Fortis slechts één de zeven bestuurders levert, is volgens een woordvoerder niet erg. “In dit nieuwe bestuur is een goede balans gevonden”, stelde hij.
“Ik ben verheugd dit team te kunnen voorstellen. Ik wil een mix van ervaren mensen van beide banken en mensen van buiten. Dat is goed gelukt”, stelde Zalm in een verklaring. De groep bestuurders zal de strategie en de organisatiestructuur bepalen binnen de nieuwe bank. “We nemen voor deze belangrijke taak ongeveer twee maanden de tijd”, zei hij.
Banenreductie
De eerste vuurproef die Zalm en zijn mensen moeten doorstaan is het doorvoeren van een eerder aangekondigde banenreductie van 7800 arbeidsplaatsen. De bedoeling is dat het transitieteam later dit jaar de raad van bestuur gaat vormen.
De taakverdeling: Johan van Hall (bedrijfsvoering, huisvesting en it), Chris Vogelzang (retail en private banking), Joop Wijn (zakelijke relaties), Wietze Reehoorn (risico-management en strategie), Caroline Princen (integratie, communicatie en compliance).
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: info@dft.nl
Privacy | Disclaimer
| Kardan | 8,11% | ||
| TomTom | 4,38% | ||
| RoodMicroTec | 2,63% | ||
| Arcadis | 2,34% | ||
| VastNed Retail | 2,13% | ||
| meer... | |||