Kettingbotsing bij knp. Hooipolder
Trein gestrand bij Vught
Buma-man klaagt PowNed aan
BNN-kannibalen vrijuit
Rijexamens van de baan
Geen Iraanse olie naar Europa
Sacha de Boer brandt NS af
Café Satudarah-leden dicht
Zoektocht naar Michael hervat
Verkeer lijdt onder winterweer
Roverstuig op posters
Protest Russen
Hulpofficier 10 jaar onbevoegd
Egyptenaren opnieuw straat op
Dode door schietpartij Groningen
OM in beroep in zaak Timco
Beloning voor anti-misdaadidee
Stroomstoring treft Rheden
Lagere maximumsnelheid
ANWB: 'Denk eerst na'
Amsterdamse ov nog vertraagd
Fataal ongeluk Staphorst
Schaatsdode vlak over grens
Ambassade in Berlijn belaagd
'Leger niet bij bloedbad Homs'
VN: record doden Afghanistan
Regisseur Zalman King dood
Dode man in auto Dongen
Chaos op Schiphol nog groot
Beroep op kerkgangers in kou
Opgelet! Slipgevaar!
Sacha de Boer ongemeen hard
Blondje springt uit doos
Na het zingen de drive uit
Zingen met doorgeladen gun
Wibi's peperdure Rolls in slip
AutovisieFlits: Vrouwen kunnen...
Verklappende WIDM promo van vorige...
Jochem Myjer schittert in 24 uur...
Grote brand verwoest Partycentrum...
De Stichting Bankrente Terug is een gerechtelijke procedure tegen ABN Amro gestart om onterecht betaalde rente terug te vorderen voor gedupeerde rekeninghouders. Dat meldde de stichting woensdag.
Klanten hebben volgens de stichting nog steeds last van de zogenoemde valutering van onder meer ABN Amro. Daarbij lopen rekeninghouders ongemerkt rente mis of moeten extra debetrente betalen, doordat banken wel direct bedragen van de rekening afschrijven, maar niet direct overmaken naar de ontvanger. Banken verdienen hierop geld, stelt Edward Bastiani van de stichting.
Deze methode van inkomsten binnenhalen, wordt volgens de stichting al jaren door banken toegepast en werd in het najaar van 2007 belicht in een uitzending van het consumentenprogramma Kassa. Sindsdien er weinig veranderd, aldus Bastiani.
Primaire levensbehoefte
Een bankrekening is volgens hem een primaire levensbehoefte die nodig is om je loon of uitkering te ontvangen of om je belasting en huur mee te betalen. Het is dan ook extra zuur dat grote banken zoals ABN Amro, die toch al enorm veel verdienen, gebruik maken van deze afhankelijkheid en op deze slinkse wijze nog meer winst willen maken, aldus Bastiani.
De advocaat van de stichting, Rob van Dijk, spreekt van een proefproces. Als de stichting in het gelijk wordt gesteld door de rechter, dan komen er mogelijk ook juridische stappen tegen andere banken, zei Van Dijk. De stichting heeft aanwijzingen dat banken als Fortis, ING en SNS zich ook schuldig maken aan valutering.
Eind volgend jaar is het echter over met de praktijk van valutering. Europese wetgeving verbiedt de methode vanaf die tijd. De rechtszaak dient bij de rechtbank in Amsterdam. Het is nog niet bekend wanneer. ABN Amro kon nog niet inhoudelijk reageren.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.

