De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
4 °C
Z 2
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,465
1,107
 
 
Damrak sluit week af met verliesje
De AEX is de week gesloten met een verlies van 0,2%. De koersen duikelden in de middag in het rood na tegenvallend banennieuws uit Verenigde Staten,... meer...
spacer
spacer
spacer
AEX
Please Wait ...
loading ...

Zaterdag in De Financiële Telegraaf:

V&D selecteert nu aan de poort

Europese belegger betaalt te veel voor fons

'Overheid laat mkb aan lot over'

Please Wait ...
loading ...
zo 28 sep 2008, 16:04

Kardan gelooft in China

AMSTERDAM (AFN) -  Investeringsmaatschappij Kardan, dat een beursnotering heeft in Amsterdam, gelooft in China. Het bedrijf leidt een onopvallend bestaan aan het Damrak. Maar ondertussen werkt Kardan gestaag aan de realisering van vastgoedprojecten in het Aziatische land met een totale waarde van bijna 800 miljoen euro.

Kardan NV 06-11-2009 (17:35)
4,95 EUR +2,27% +0,11
grafiek Naar Kardan NV detailpagina

Alain Ickovics, de bestuursvoorzitter van het van oorsprong Israëlische bedrijf, is ervan overtuigd dat hij inspeelt op een langetermijntrend in China. “Ongeveer driehonderd miljoen Chinezen trekken naar verwachting de komende tien jaar naar de middelgrote steden. De overheid stimuleert dit bijvoorbeeld met gesubsidieerde hypotheken.” Enorme aantallen die volgens Ickovics grote kansen bieden. “Als een half procent van die mensen in onze woningen komt, heb je het over 1,5 miljoen mensen. Drie mensen per appartement betekent 500.000 appartementen.”

Kardan is sinds 2005 actief in China. Eind oktober worden de eerste 1922 woningen opgeleverd, met een totale oppervlakte van 175.000 vierkante meter. Het bedrijf is nog volop bezig met de ontwikkeling van 2,5 miljoen vierkante meter aan vastgoed, dat voor het overgrote deel woningen betreft.

Shenyang

Kardan investeert niet in steden als Peking en en Shanghai, maar zoekt zijn heil in middelgrote steden die in China nog altijd 3 miljoen tot 11 miljoen inwoners tellen. “Het was in 2005 te laat om echt in de grote steden te stappen. Maar niemand concentreerde zich op de middelgrote steden zoals Shenyang en Chengdu.”

De investeringsmaatschappij heeft zich van meet af aan gericht op opkomende economieën. In 1994 was Kardan naar eigen zeggen een van de eerste investeerders die geld staken in Oost-Europees vastgoed. “De huren in Warschau waren krankzinnig hoog. Wij zagen daar een kans om hoge kwaliteit te leveren voor een goede prijs door buiten het centrum van de stad te gaan ontwikkelen”, aldus Ickovics.

Behalve in vastgoed is Kardan actief als financieel dienstverlener. Het bedrijf treedt ook op als adviseur op het gebied van water, in onder meer Botswana en Ghana. “Water is schaars en is tegenwoordig sexy. De overheid zit erin, daardoor zijn het hele veilige investeringen.”

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter

spacer
spacer
spacer
AEX