AEX 0,00 292,76 0,00% FTSE 100 0,00 5351,53 0,00% DAX 0,00 6339,94 0,00% Dow -74,92 12454,83 -0,60% Dollar 0,003 1,2603 +0,27% Olie 0,28 106,83 +0,26% |
Moody’s stelt dat Amerika haar AAA rating zal verliezen als gevolg van het volledig vastlopen van de Amerikaanse politiek in het bereiken van een akkoord over het verhogen van het schuldenplafond van $ 14.300 miljard. Voor 22 juli moet er een akkoord zijn bereikt, aanstaande weekeind belegt president Obama topoverleg in Camp David..
Indien er binnen één week geen acceptabel akkoord op tafel ligt, stevent Amerika af op een situatie van wanbetaling voor een deel van haar schuldenlast. Amerika kan dan niet meer officieel herfinancieren en andere overheidsbetalingen plegen. Amerika geraakt in default. De reden voor Moody’s om het land van de onbegrensde mogelijkheden te verlagen in kredietwaardigheid.
Gisteravond liep president Obama weg uit het zoveelste overleg tussen kopstukken van Republikeinen en Democraten. Het overleg over verhoging van het schuldenplafond van $ 14.300 miljard tot ruim over de 17.000 miljard is volledig vastgelopen.
De Republikeinen blijven vasthouden aan een tijdelijke oplossing, met een verhoging van het schuldenplafond en slechts een beperkte bezuinigingsronde. Pas volgend jaar, toevallig een verkiezingsjaar, willen de Republikeinen een constructief plan van aanpak maken hoe de komende 10 tot 20 jaar de enorme schuldenberg door nog nooit eerder voorgekomen bezuinigingen naar beneden te krijgen.
De Democraten inclusief president Obama willen met de verhoging van het schuldenplafond meteen zware en sterke bezuinigingen doorvoeren inclusief belastingverhogingen. Elk van de tientallen pogingen om een constructief akkoord over de huidige impasse te krijgen zijn tot nu toe gestrand.
Republikeinen en Democraten verwijderen alleen maar in plaats van tot elkaar te komen. En de tijd dringt want volgende week vrijdag de 22e juli moet er een uitgewerkt akkoord op tafel liggen omdat in de periode erna tot 2 augustus dit moet worden omgezet in wetgeving.
2 augustus is de uiterste datum dat Amerika een nieuw werkbaar schuldenplafond moet hebben. Indien niet dan geraakt Amerika in default wat een enorm gigantische schokgolf door de financiële wereld zal geven. Geloof mij, we willen er niet bij nadenken wat er dan allemaal kan gebeuren op de financiële markten. Het is 1 voor twaalf voor Amerika.
Het grote verlies gisteren op de Europese beurzen van gisterenochtend werd gisterenmiddag volledig ingelopen waarbij zelfs in een mooie plus werd geëindigd. Fed-baas Bernanke verklaarde, bij zijn halfjaarlijkse verantwoording aan het Congres, dat de centrale bankiers bereid zijn om additionele stimulatie door te voeren indien de economie verder vertraagt. QE3 staat op een kier. Wall Street reageerde in eerste instantie opgetogen en de koersen schoten naar boven.
In tweede gedachte realiseerden velen dat dit betekent dat de economie meer en langer vertraagt dan gedacht wat de grootste winst van de dag weer deed verdwijnen. De S&P500 verloor bijna 1 procent nadat de Europese beurzen waren gesloten. Deze koersontwikkelingen moeten nog in Europa worden verdisconteerd.
Vandaag de belangrijke staatsobligatieveiling in Italië en het debat in het Italiaanse parlement over de euro 40 miljard aan bezuinigingen in de komende 4 jaar. Italië wil vandaag miljarden van de kapitaalmarkt ophalen. Het succes van deze veiling zal op het Europese sentiment wegen.
Kredietbeoordelaar Fitch heeft de kredietwaardigheid van Griekenland gisterenavond met nog eens 4 gradaties verlaagt tot ver in de Junk status, volgens mij nu CCCC. Door de Europese politieke impasse om tot een structureel plan te komen voor de langere termijn, 5 jaar voor Griekenland, verlaagt Fitch de kredietwaardigheid van de Griekse schuldenberg.
Het IMF verklaart gisteren zelfs dat een tijdelijke selectieve default van Griekse schulden mogelijk is. Eindelijk ziet iedereen in dat Griekenland een bodemloze put is en zal blijven. Het is een kwestie van tijd dat men in default zal geraken en wat dan de gevolgen zullen worden? Het is een grote bende.
Rob Koenders (1961) is directeur van SprinterTips.nl, een website voor de actieve belegger.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: info@dft.nl
Privacy | Disclaimer
Rob Koenders (1961) is directeur van SprinterTips.nl, een website voor de
actieve belegger. Hij is ruim 25 jaar geleden begonnen in de effectenhandel
en is sindsdien hierin werkzaam. Koenders floreert bij volatiliteit op de
markten en gebruikt naast de bekende informatiebronnen ook zijn
handelsgevoel om de markt te beoordelen. Aandelentrading vormt een favoriet
gespreksonderwerp voor hem.
| RBS AEX TL 282 | 16,28% | |
| RBS GOLD TS 1611 | -19,65% | |
| * Top 5 op basis van volume x prijs. Per onderliggende waarde wordt maximaal één Turbo vermeld. | ||
| AEX | 292,76 | 0,00% | 25-05 | |
| AMX | 475,91 | 0,00% | 25-05 | |
| ASCX | 382,13 | 0,00% | 25-05 | |
| BEL-20 | 2119,44 | 0,00% | 25-05 | |
| FTSE 100 | 5351,53 | 0,00% | 25-05 | |
| CAC-40 | 3047,94 | 0,00% | 25-05 | |
| SMI | 5865,19 | 0,22% | 25-05 | |
| NASDAQ | 2527,05 | -0,17% | 25-05 | |
| meer... | ||||
| Omzet (mln stuks) | 98,3 | |
| Euro/Amerikaanse dollar | 08:31 | 1,2598 |
| Euro/Britse pond | 08:31 | 0,8024 |
| Euro/Japanse yen | 08:31 | 100,0400 |
| Euro/Zwitserse frank | 08:31 | 1,2020 |
| 2 | ||
| 4 | ||
| 27 | ||
| 0 | ||
| 15 | ||
| 25 | ||
| 55 | ||
| meer... | ||
| New York WTI spot | 90,87 | 0,21 | |
| brent crude futr Jun 12 | 106,83 | 0,28 |

Hoeveel betaalt u bij uw huidige bank of online broker? Vergelijk hier uw tarieven met andere brokers en controleer of u niet teveel betaalt.