De strijd om ABN Amro lijkt aan de vooravond van de vandaag te houden Algemene Vergadering van Aandeelhouders weer volledig open doordat de bank gisterenavond bekend maakte dat het consortium rond RBS ook inzage in de boeken kan krijgen, een voorwaarde van het consortium om het indicatieve bod van 39 per aandeel formeel te maken. De andere voorwaarde, het intrekken van de verkoop van LaSalle aan Bank of America, zal niet zo eenvoudig zijn door de ingewikkelde voorwaarden onder welke de verkoop is vastgelegd. Barclays en Bank of America stellen dat het verkoopcontract dicht zit.
De aandeelhouders van ABN Amro zullen vandaag opheldering van de Raad van Bestuur willen hebben over welke mogelijkheden er zijn gezien de nieuw ontstane situatie en hoe de Raad van Bestuur zich opstelt. Kiest men openlijk voor Barclays of staan zij ook serieus open voor de toenadering van het consortium Ze zullen zich moeten uitspreken. En vooral: zijn zij bereid om de verkoop van LaSalle onder bepaalde voorwaarden terug te draaien De gehele wereldpers volgt de AVA vandaag in Den Haag, wat de biedingstrijd om ABN Amro wereldwijd voorpagina nieuws maakt. Betere naamreclame kan je niet hebben.
De Dow Jones werd gisteren verder opgestuwd door alweer betere winstgroeicijfers, gisteren van component vliegtuigbouwer Boeing, wat tot een nieuw all time high slot record leidde van 13.089. Tot nu toe hebben 19 Dow Jones bedrijven de eerste kwartaalresultaten gerapporteerd en deze hebben een gemiddelde winstgroei laten zien over deze periode van 18,4 procent. Dit is veel beter dan de vooraf gestelde gemiddelde winstgroei met 11,3 procent voor alle Dow Jones bedrijven.
De zeer sterke winstgroei van de Dow Jones bedrijven over de laatste kwartalen heeft de gemiddelde koers/winst verhouding beduidend naar beneden gebracht, waardoor meerdere marktvolgers de Dow-componenten nog steeds als relatief goedkoop betitelen. Per gisteren met het nieuwe record bedroeg de gemiddelde koers/winst verhouding voor de Dow Jones bedrijven 17,7, ten opzichte van een koers/winst verhouding van 22,5 vorig jaar oktober toen de Dow Jones de 12.000 punten grens brak.
De grote Dow-bedrijven zullen waarschijnlijk aanhoudende winstgroei kunnen realiseren doordat zij voor gemiddeld 41 procent van hun omzet buiten Amerika behalen en dus minder gevoelig zijn voor de afzwakkende Amerikaanse economie. De wereldeconomie groeit dit jaar volgens het IMF met 4,9 procent terwijl de Amerikaanse groei wordt verwacht in 2007 met 2,2 procent te groeien. De sterke wereldeconomie stimuleert de winstgroei bij de echt grote bedrijven. De Dow Jones bestaat uit 30 bedrijven met een gemiddelde marktwaarde van $117 miljard. De S&P 500-bedrijven behalen voor gemiddeld 27 procent van hun omzet buiten Amerika en deze bedrijven hebben een gemiddelde marktwaarde van $13,9 miljard.
De AEX bedrijven noteren op het moment tegen een gemiddelde koers/winst verhouding van 12,15, dus welke index is nog steeds zeer aantrekkelijk gewaardeerd
Rob Koenders is directeur van Harmony Vermogensbeheer
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Afghanen vanaf 2013 aan roer
Motoragent hard onderuit
'Politie schiet niet vaker'
SP uit raad Leeuwarden
Kabinet negeert eis Wilders
Beeld in Dordrecht gestolen
Zonnige perioden
Extra aanklacht Anita C.
Dode bij botsing Oosterhout
Kinderen van balkon gegooid
Nieuw trein R'dam-Polen
Nigeria verijdelt aanslag
Twee etages ontruimd na brand
Oprichter Sea Shepherd vrij
Vrouw vast in zaak Leeuwe
Losse handen bij doodrijder
Commissie GL baalt van kritiek
Zorgen over filminstituut EYE
Legionella in sportclub A'dam
Fitnessfreak vermorzeld
Thuishulp vast om zaak Capelle
'Redder was ontvoerder'
Aanrander in Eindhoven en Son
Onderzoek Halman bijna klaar
Dieven stelen kampioensschaal
NL mag Britten uitleveren
Man wurgt machinist
Campingbaas gedood door vrouw
Subsidie Rijks onder voorwaarden
Iran hangt 14 mensen op
Stirling Moss-parade tijdens Mille...
Spitsuur in de straat
Baby Pinguin ontmoet mens
Belastingbetaler betaalt...
Priveflits - Micky in de stress
Comeback van 'fresh prince'
De Jager in krappe RS 2000
Kustwacht vindt kilo's drijvende...
Versteende duif
DFT-Flits - Zonnepanelen
Sim Only va. € 0,- pm
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!