*

Zoeken
  Zoeken met  
20.4 °C
N 4
 
files 64
58 km.
euro95
diesel
1,805
1,478
 
 
vr 29 jun 2007, 09:54

AEX herstelt verder

door onze redactie
De Fed-beleidsmakers hebben gisteravond zoals verwacht de 'Fed fund rate' voor de achtste achtereenvolgende keer onveranderd gelaten op 5

Wall Street wist niet goed hoe te reageren en eindigde de dag vlak. De Aziatische beurzen reageren wel positief. De Japanse Nikkei wist vanochtend zelfs 1,2 procent in waarde te stijgen in reactie op een lagere yen en op goede verwachtingen voor de komende tweede kwartaalresultaten. Ook een stukje window dressing op de laatste dag van het tweede kwartaal droeg bij aan de stijging.

De Europese beurzen zullen de positieve impuls vanuit Azië volgen en ook hier zal op de laatste dag van het tweede kwartaal sprake zijn van enige window dressing. Portefeuilles zullen worden opgepoetst, de winnaars van de laatste maanden (bij)gekocht en de verliezers worden afgestoten.

De AEX zal vandaag een tweede hersteldag laten zien en verder weten op te veren in het lange termijn opgaande stijgende trendkanaal. De onderkant hiervan op 540 heeft vooralsnog gehouden. Indien het patroon van de afgelopen maanden wordt vervolgd, na tests van de onderkant van het lange termijn opgaande trendkanaal, zal de AEX net als in april, mei en juni in de aankomende periode een hogere top kunnen realiseren. Dit betekent dat we ons op gaan maken voor een aanval op de voorlopige high van 555 in de komende weken. De AEX is gisteren op het hoogtepunt van de dag gesloten van 546 en noteert hiermee 2 procent onder het voorlopige hoogtepunt van dit jaar.

Nu de Fed officieel heeft verklaard dat wat er op dit moment gaande is in de huizenmarkt (lees onder andere de subprime-crisis), geen substantiële problemen voor economische groei zullen inhouden, zal de impact van deze berichten hopelijk de markt minder beroeren. Beleggers kunnen hun focus weer ergens anders op gaan richten en zich op gaan maken voor de publicatie van de tweede kwartaalresultaten. Sommige analisten stellen dat beleggers de aankomende tweede kwartaalresultaten onderschatten.

De sterke groei van de wereldeconomie zal de winstgroei van de bedrijven in het tweede kwartaal opstuwen. Daardoor zullen de resultaten goed en beter dan verwacht uitvallen, en zorgen voor hogere aandelenkoersen in de tweede helft van dit jaar. Marktvolgers wijzen op de lage verwachtingen van de bedrijven over het eerste kwartaal. Toen werd een winstgroei van 3 procent verwacht. Achteraf is de winstgroei wederom dik boven de 10 procent uitgekomen. Indien de markt nu ook weer beter dan verwachte kwartaalresultaten krijgt voorgeschoteld en er sprake is van degelijke economische groei, dan is er nog wel opwaarts potentieel voor de aandelenmarkten.

Het wordt een belangrijke dag qua economische data. Vanmiddag om half drie worden het persoonlijke inkomen en de uitgaven over de maand mei gepubliceerd. Personal Income wordt verwacht te zijn gestegen met 0,6 procent en Personal Spending met 0,7 procent. De meeste aandacht van de markt zal echter toch uitgaan naar de inflatiecomponent uit deze data, de zogenaamde core PCE index, de door de Fed meest gewaardeerde inflatiegraadmeter.

De core Personal Consumption Expenditures index moet volgens de Fed in de comfortzone uitkomen tussen 1 en 2 procent. Dan zou de rente eventueel kunnen worden verlaagd. Over april bedroeg de core PCE op jaarbasis 2,0 procent. Een daling in de maand mei tot in de comfortzone zal door de markt als zeer positief worden ontvangen. Gisteravond verklaarde de Fed nog in de begeleidende verklaring dat aanhoudende gemiddelde inflatiedruk meer overtuigend moet worden aangetoond. Oftewel: de korte termijn inflatieverwachtingen zijn dan wel wat afgezwakt, maar er blijven risicos voor inflatie op midden- tot lange termijn.

Om kwart voor vier volgen de data van de inkoopmanagers van Chicago over juni, de NAPM Chicago, verwacht op 57,5. Een cijfer van boven de 50 duidt op expansie. Om vier uur volgen dan nog data over de bouwuitgaven over de maand mei (Construction Spending), verwacht te zijn gestegen met 0,2 procent. En ook om vier uur het absoluut niet onbelangrijke consumentensentiment over de maand juni samengesteld en opgemaakt door de Universiteit van Michigan (Consumer Sentiment) verwacht op 84,0.

Rob Koenders is directeur van Harmony Vermogensbeheer


SNELNIEUWS

Maandag 21 mei

Meest gelezen

Telegraaf | Buitenland | Binnenland | Prive | Digitaal | Telesport | OverGeld | Vrouw | DFT | Film en Uitgaan | MijnBedrijf | Reiskrant | Autovisie | Varen |
header image