De zinsnede uit de Fed notulen van de meest recente vergadering van 7 augustus dat de beleidsmakers van de Fed niet overbezorgd waren over de impact van de subprime en kredietmarkt onrust accelereerde de daling. Inflatie werd toen nog steeds gezien als grootste probleem.
De Amerikaanse indices leverden gisteren in één keer de gehele weekwinst van vorige week in. De drie belangrijkste indices verloren allemaal tussen 2,1 en 2,4 procent. Binnen de S&P500 noteerden 497 van de 500 bedrijven lager en 29 van de 30 Dow Jones componenten gingen onderuit. Het waren met name de bank en broker aandelen die fors onderuit gingen nadat Merrill Lynch een afwaardering bekendmaakte voor een aantal zakenbanken. Alle 93 financiële waarden in de S&P500 gingen matig tot zwaar onderuit. Merrill Lynch verwacht dat de subprime verliezen olievlekwerking in combinatie met de krappere kredietmarkten de winsten van de zakenbanken en brokers onder druk zal zetten. Één pleister op de wonde is dat de daling gisteren in zeer laag volume plaatshad.
Het zich weer voorzichtig herstellende vertrouwen van beleggers is per gisteren in één keer weer vervaagd. De zorgen op de aandelenmarkten over de impact van de subprime verliezen olievlekwerking is in één keer terug. Er is sprake van een acceleratie in onzekerheid en met de scherpe daling van gisteren is ook technisch de korte termijn opgaande trend weer abrupt verbroken. De AEX duikelde gisteren vrij gemakkelijk onder het belangrijke 200 daags voortschrijdend gemiddelde van 516. Maar ook de zeer belangrijke S& P500 heeft door de zeer scherpe duikeling van gisteren tot een slot van 1432 beduidend afstand moeten doen van haar 200 daags voortschrijdend gemiddelde van 1456. Een slechte ontwikkeling.
Om de grote lijnen er maar weer eens bij te pakken. De AEX is in een maand tijd met ongeveer 80 punten gedaald van 560 naar 480 om daarna 50 procent van deze daling te herstellen tot ongeveer het 520 niveau. Van deze 40 punten herstel mag nu in de tweede verkoopgolf niet meer dan 50 procent oftewel 20 punten weer worden teruggegeven tot de 500. Deze 500 horde moet pertinent houden want daar ligt toevallig ook de zeer lange termijn opgaande stijgende trendlijn over de dieptepunten van de laatste jaren. Een slot onder deze 500 verzwakt het beeld ernstig.
Eigenlijk hoorden we gisteren niet echt iets nieuws. De aandelenbeurzen waren na de scherpe opgang van vorige week weer meer kwetsbaar geworden voor een pullback. De combinatie aan tegenvallende berichten wakkerde de onrust gisteren weer aan waarop de markt scherp negatief reageerde. De onrust is weer volledig terug op de markten. Natuurlijk was de meest scherpe daling in tijden van het consumentenvertrouwen in Amerika gisteren een domper maar dat is eigenlijk logisch na zo een enorme heftige augustusmaand. Het cijfer kwam feitelijk iets beter dan verwacht uit, maar dat maakte totaal geen indruk.
De volatiliteit is gisteren weer enorm gestegen. De Chicago Board Options Exchange Volatility Index
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Legerleider Sri Lanka vrij
'Economie Afghanistan beter'
Tentenkamp groeit verder
'Relschoppers geen vaste fans'
'Hallo, met de minister'
Onderzoek naar rechter
Giftige slangen in beslag genomen
Protestpartij wint in Italië
Vervoerders sturen brandbrief
Toeristen Pinksteren stabiel
Afghanen vanaf 2013 aan roer
Motoragent hard onderuit
'Politie schiet niet vaker'
SP uit raad Leeuwarden
Kabinet negeert eis Wilders
Beeld in Dordrecht gestolen
Zonnige perioden
Extra aanklacht Anita C.
Dode bij botsing Oosterhout
Kinderen van balkon gegooid
Nieuw trein R'dam-Polen
Nigeria verijdelt aanslag
Twee etages ontruimd na brand
Oprichter Sea Shepherd vrij
Vrouw vast in zaak Leeuwe
Losse handen bij doodrijder
Commissie GL baalt van kritiek
Zorgen over filminstituut EYE
Legionella in sportclub A'dam
Fitnessfreak vermorzeld
Stirling Moss-parade tijdens Mille...
Spitsuur in de straat
Baby Pinguin ontmoet mens
Belastingbetaler betaalt...
Priveflits - Micky in de stress
Comeback van 'fresh prince'
De Jager in krappe RS 2000
Kustwacht vindt kilo's drijvende...
Versteende duif
DFT-Flits - Zonnepanelen
Sim Only va. € 0,- pm
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!