De Fed zorgde gisteravond met de publicatie van de notulen van de meest recente vergadering voor weer meer onrust onder beleggers. De beleidsmakers van de Fed achten het waarschijnlijk dat de Amerikaanse economie een krimp laat zien in de eerste helft van dit jaar waarbij sommige Fed leden zelfs een veel meer ernstige teruggang van de economische activiteiten voorzien. Sinds begin van dit jaar is de onzekerheid en de onrust op de financiële markten substantieel toegenomen, daalden de huizenprijzen meer dan verwacht en verslechterde de situatie op de arbeidsmarkt aanzienlijk.
Dit zijn harde bevindingen van de Fed beleidsmakers opgemaakt in de notulen van de laatste vergadering. Normaal zouden de koersen hierop scherp neerwaarts moeten reageren. Echter ondanks al deze zwaar negatieve bevindingen door de Fed en een groeiende mate van onzekerheid over hoe de toekomst zal verlopen, de angst voor slechter dan verwachte eerste kwartaalcijfers en een olieprijs van ruim $ 108 per vat zijn de koersen op Wall Steet nog wonderbaarlijk sterk blijven liggen. Een opmerkelijk feit is dat de handel in de afgelopen dagen totaal is opgedroogd.
Gisteren noteerde de NYSE de minste handel op één dag toe nu toe van dit jaar, 30 procent minder dan het driemaands gemiddelde, na een eerder dieptepunt in omzet vorige week vrijdag. Beleggers lijken te hebben besloten een standstil periode in te lassen. Koopactiviteiten blijven achterwege maar wonderwel blijft ook al te grote verkoopdruk uit. Gisteren stonden er zeven verkopers ten opzichte van 5 kopers op de NYSE. Het is duidelijk dat beleggers wensen te wachten op nieuwe data en speciaal de stroom aan eerste kwartaalresultaten om de volgende stappen te ondernemen.
De S&P500 heeft na de dieptepunten van medio januari en maart van rond de 1260 een opgang ondergaan van hogere highs en hogere lows waarbij Amerikas belangrijkste graadmeter zich nu al een aantal dagen begeeft vlak onder de zware weerstandzone 1380-1400. Er moet een katalysator komen om de S&P500 in hoog volume boven zware weerstand van 1400 opwaarts uit te laten breken. Een verrassing voor de markt zouden over het merendeel toch acceptabele en beter dan verwachte eerste kwartaalcijfers kunnen zijn. De verwachtingen zijn sinds begin deze week verder verlaagd.
Hetzelfde beeld geldt feitelijk voor de AEX die nu al twee dagen zich begeeft rondom de hoogtepunten van einde februari van dit jaar, het 464 niveau. Ook de omzetten op het Damrak zijn rustig te noemen en zoals gisteren hier al gezegd is er nog wel wat meer werk te verrichten rondom de huidige niveaus voordat eventueel hogere koersen kunnen worden opgezocht. Nu de twijfel weer in de markt sluipt wordt de mogelijkheid voor een grotere terugval vergroot. De markt heeft op korte termijn behoefte aan een positief bericht wat de gestokte opgang weer kan doen opleven.
Een overtuigende uitbraak in hoog volume met een slot boven de high van gisteren van 466,18 plaveit het pad voor een vervolg van de stijging van de afgelopen periode in de richting van oude steunzone en nu weerstand van 480. Zover is het echter nog lang niet. Hoe langer de periode van twijfel gaat duren met aanzwellende onzekerheid, hoe groter de kans dat een opwaartse uitbraak op dit moment nog niet zal worden gerealiseerd. Voorzichtig aan dus rond de huidige niveaus.
Rob Koenders is directeur van Harmony Vermogensbeheer
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Puppy gered uit hete auto
Leden kiezen massaal voor Sap
Knecht vermoordde Terre'Blanche
Arrestaties om drugssmokkel
Nog niets controversieels
Ophef om veiling bloed Reagan
Zonnige perioden
Probleem met asfalt in tunnel Breda
Al-Qaedalid krijgt 6 jaar cel
Van Beek stopt als Kamerlid
Peijs wil 20 miljoen om Hedwige
Belgen starten procedure om polder
Kabinet: door met boerkaverbod
Man met 200 bolletjes gepakt
Van Agt verklapt geheimen
'Geen bewijs liquidatiepoging'
Kaczynski ziet af van protesten...
Geen steun voor polderplan
Al langer problemen Mariahoeve
Verdachte doet gooi naar vrijheid
Python gevangen in R'dam
Verdachten mensenhandel gepakt
Sarkozy jogt in Marokko
Gewond bij kogelstoten
Restanten van fort gevonden
'Ellende niet te overzien'
Zijlstra: niet meer leningen
Kamervragen over controle GGZ
Gezin dode baby kreeg hulp
Na verkiezingen besluit over ESM
Axl valt van podium
Songfestivalflits
Dag Priveflits - Actrice getroffen...
Vergeet de muis
Slechtste Grease ooit
Docent door lint na opmerking over...
Hond bootst sirene na
Will.i.am respectloos met...
Spektakel met Epke Zonderland
Maak van je oude spijkerbroek een...
Sim Only va. € 0,- pm
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!