*

Zoeken
  Zoeken met  
17.2 °C
NNW 2
 
files 25
22 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
AEX
0,00
292,76
0,00%
FTSE 100
0,00
5351,53
0,00%
DAX
0,00
6339,94
0,00%
Dow
-74,92
12454,83
-0,60%
Dollar
0,004
1,2612
+0,34%
Olie
0,28
106,83
+0,26%
vr 08 mei 2009, 08:40

Hoger met twijfels

AMSTERDAM -  De Europese beurzen zullen de laatste handelsdag van de week hoger aanvangen doordat de uitslag van de Amerikaanse Stress Tests gisterenavond positief wordt ontvangen door de markt. Dat 10 van de 19 grootbanken gezamenlijk $ 75 miljard aan nieuw kapitaal moeten ophalen wordt ontvangen als een goed nieuws bericht.

De uitslag van de Stress Tests geeft dus nog niet het signaal om tot een wat grotere neerwaartse correctie over te gaan. Het sell the news effect lijkt vooralsnog uit te blijven want in de nahandel gisterenavond na het bekend maken van de uitslagen stegen de koersen van Citigroep en Bank of America met respectievelijk 7 en 8 procent.

Vooral de reactie in de nahandel in de koers van Bank of America is apart. De grootste bank van Amerika behoeft $ 34 miljard aan nieuw kapitaal om de zwaarste economische rampspoed door te kunnen komen en dit wordt dan als positief nieuws ervaren. De markten wisten al sinds woensdag dat dit bedrag in de lucht hing en reageerden toen dan ook initieel negatief.

Het is wellicht het feit dat er geen grotere nieuwe tegenvallers uit de definitieve uitslag van de Stress Tests zijn gekomen dat de marktreactie zo positief is. Het is in mijn optiek niet meer dan logisch dat er een terugval periode in de Amerikaanse financiële waarden kan aanbreken na de gigantische indrukwekkende stijging van de laatste twee maanden waarin de S&P500 Financials Index met meer dan 100 procent in waarde is gestegen.

We gaan vanochtend dan ook hoger openen maar wel met twijfels van mijn kant. Alle aandacht vandaag van de markt zal gaan naar de vanmiddag half drie te publiceren Amerikaanse arbeidsdata waarvan wordt verwacht dat er in de maand april ongeveer 600.000 banen verloren zijn gegaan bij een oplopend werkloosheidspercentage tot 8,9 procent van de beroepsbevolking.

Het is genoegzaam bekend dat historisch gezien de werkloosheid blijft stijgen in een periode waarin de beurzen alweer de stijgende lijn hebben opgepakt en de eerste signalen verschijnen van weer voorzichtig verbeterende en aantrekkende economische indicatoren. Een dramatisch arbeidscijfer kan de markt naar mijn mening echter wel negatief beroeren. Beleggers worden weer even met de neus op de feiten gedrukt. Aan de andere kant kan een duidelijk minder slecht dan verwacht cijfer de markt verder ondersteunen. Maar ADP zat er in de afgelopen maanden meer naast dan dat de data overeenkwamen.

De AEX onderging gisteren een zeer sterke handelsdag onder aanvoering van zwaargewicht Unilever wat terecht sterk werd beloond voor de verrassend goede eerste kwartaalberichten en vooral vooruitzichten. De AEX bereikte een hoogste stand van ruim 263 waarmee de door mij aan het begin van de week verwachte versnelde beweging tot weerstand 265 in zeer korte tijd volledig is waargemaakt.

Harmony heeft de sterke stijging van gisteren van de AEX aangewend om op wat ruimere schaal mooie winsten te pakken in aandelen ING, Aegon , Fortis, Randstad.en TomTom. In onze optie strategieën hebben we prachtige winsten veiliggesteld in SBM en Aalberts Industries. Feitelijk anticipeer ik nu op een tijdelijke teruggang van de beurzen om dan fasegewijs weer in te treden op lagere niveau’s. Ik heb gisteren geanticipeerd op het sell the news effect in reactie op de uitslag van de Stress tests.

De AEX bevindt zich na de sterke uitbraak afgelopen maandag van de 245 weerstand in de handelszone 245 tot 265 waarbij gisteren zelfs al bijna de 265 werd bereikt. Het zou gezond zijn voor de verdere ontwikkeling van de AEX dit jaar als we weer even een periode van consolidatie en een kleine terugval zouden meemaken. We zijn wel erg hard naar boven gegaan in de laatste weken.

Het valt mij op dat diverse aandelen in de laatste twee weken alleen maar naar boven zijn gegaan. Ik denk dat pensioenfondsen en instituten die de eerste rit naar boven gemist hebben zich in de afgelopen twee a drie weken weer hebben gemeld om voorzichtig weer met het langere en duurzame geld voor de wat langere termijn in te treden. Bang om de boot te missen.

Er staat nog meer dan genoeg geld klaar aan de zijlijn om weer in te treden. Daarom denk ik ook dat een mogelijke neerwaartse correctie beperkt kan blijven doordat deze meteen weer zal worden gekocht. In ieder geval blijft er voldoende te doen voor de alerte handelaar. Het blijkt in de afgelopen weken dat het maken van korte ritjes op de juiste golven zeer lucratief kan uitwerken.

Rob Koenders is directeur van Harmony Vermogensbeheer.


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Optiebelegger?
Maak nu 14 dagen gratis kennis met de DFT Beleggers Tools


Rob Koenders

Rob Koenders Rob Koenders (1961) is directeur van SprinterTips.nl, een website voor de actieve belegger. Hij is ruim 25 jaar geleden begonnen in de effectenhandel en is sindsdien hierin werkzaam. Koenders floreert bij volatiliteit op de markten en gebruikt naast de bekende informatiebronnen ook zijn handelsgevoel om de markt te beoordelen. Aandelentrading vormt een favoriet gespreksonderwerp voor hem.

Peiling: Net als het Duitse volk snap ik niets meer van de eurocrisis.






Verstuur
AEX292,76arrow0,00% 25-05
AMX475,91arrow0,00% 25-05
ASCX382,13arrow0,00% 25-05
BEL-202119,44arrow0,00% 25-05
FTSE 1005351,53arrow0,00% 25-05
CAC-403047,94arrow0,00% 25-05
SMI5865,19arrow0,22% 25-05
NASDAQ2527,05arrow-0,17% 25-05
meer...
Omzet (mln stuks)98,3
36.58
48.78
12.18%
45.51
86.89
16.28%
39.33
37.24
8.41%
14.31
14.31
9.00%
25.18
51.46
17.08%
Please Wait ...
loading ...

Hoeveel betaalt u bij uw huidige bank of online broker? Vergelijk hier uw tarieven met andere brokers en controleer of u niet teveel betaalt.

In welke beleggingsvormen handelt u?