AEX 0,00 292,76 0,00% FTSE 100 0,00 5351,53 0,00% DAX 0,00 6339,94 0,00% Dow -74,92 12454,83 -0,60% Dollar 0,004 1,2613 +0,34% Olie 0,28 106,83 +0,26% |
De hoofdgraadmeter van het Damrak realiseerde een stijging van 22,24 procent. De rally is nog springlevend en de opwaartse trend houdt aan.
De meeste Westerse beurzen hebben forse stijgingen ondergaan van tussen ongeveer 15 en 20 procent in het afgelopen derde kwartaal. De combinatie van weer verbeterende economische omstandigheden vanuit een zeer diepe recessie en beduidende impact van wereldwijde fiscale en stimulatieprogramma’s heeft de beurzen fors opgestuwd.
De ijzersterke rally duurt nu al 7 maanden en weet nog steeds niet van ophouden. Elke keer weer is er een roep vanuit de markt voor het begin van de grote neerwaartse correctie maar alle keren tot nu toe is deze zeer beperkt gebleven. De grootste neerwaartse correctie beperkte zich tot ongeveer 7 procent in deze periode.
De lang verwachte grote neerwaartse correctie komt niet op bestelling maar als een dief in de nacht. Plotseling is die er en zal erg fel kunnen zijn. Voorlopig blijft echter zowel de korte als ook de lange termijn trend ijzersterk opwaarts gericht en is de weg van de minste weerstand verder door naar boven.
De AEX is vanaf de absolute bodem vanaf begin maart van 195 punten tot en met slot van het derde kwartaal van ruim 311 punten met 116 punten gestegen. Een stijging met bijna 60 procent in zeven maanden tijd. De S&P500 is in deze zelfde periode met 56 procent gestegen.
Bovendien, er staat nog steeds zeer veel geld aan de zijlijn klaar dat aandelenbeleggers willen aanwenden om elke dip te kopen. Het is moeilijk om niet Bullish te zijn op het moment in het licht van de gemiddelde 20 tot 25 procent winstgroei realisaties die verwacht worden voor de komende kwartalen. De koers/winst verhoudingen zullen automatisch dalen en weer attractief blijken te zijn.
Analisten verwachten voor de S&P500 bedrijven, de belangrijkste index ter wereld, een daling van de winst met gemiddeld 22 procent voor het afgelopen derde kwartaal ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar voordat een rebound zal plaatshebben in winstgroei met maar liefst 63 procent stijging in het vandaag startende vierde kwartaal volgens data samengesteld door Bloomberg.
De AEX zal het vierde kwartaal vanochtend relatief vlak tot licht hoger aanvangen in reactie op een minder laag gesloten Wall Street gisterenavond waar de koersen in de laatste uren van de handel herstelden van een ferme daling eerder op de dag.
Initieel drukte de onverwacht slechte uitkomst van de inkoopmanagerindex uit de regio Chicago op de stemming maar weer aantrekkende grondstofprijzen en hierdoor stijgende onderliggende sectoraandelen en het besef over de toch wel forse verbetering in de Amerikaanse GDP ontwikkeling, van -5,5 procent over het eerste kwartaal naar -0,7 procent over het tweede kwartaal, deed het verlies beperken.
Aan het begin van een nieuwe handelsmaand en vooral ook aan het begin van het vierde kwartaal komt traditioneel veel nieuw vers geld naar de markt van pensioenfondsen, instituten en andere grote marktpartijen. Een test en aanval op de voorlopige top van 2009 van ruim 315 hou ik dan ook voor mogelijk voor vandaag en morgen.
De handel zal vandaag en morgen in teken staan van de publicatie van het zeer belangrijke Amerikaanse arbeidsrapport dat morgen zal worden gepubliceerd. In aanloop daar naar toe worden vanmiddag nog een aantal andere belangrijke economische cijfers gepubliceerd die de markt kunnen beroeren.
Om half drie de publicatie van het persoonlijke inkomen en de consumentenbestedingen over de maand augustus, verwacht op respectievelijk een stijging met 0,1 procent voor het inkomen en een stijging met 1,1 procent voor de bestedingen. Vooral zal de focus op de consumentenbestedingen liggen. Ook om half drie de wekelijkse Jobless Claims, eerste aanvragen voor een werkloosheidsuitkering verwacht te zijn gestegen tot 537.000.
Om vier de belangrijke publicatie van de ISM Manufacturing Index, de inkoopmanagerindex van de Amerikaanse productiesector of verwerkende industie, verwacht voor de zevende maand op rij verder te zijn gestegen tot 53,5 wat op verder groei of expansie duidt. Ook om vier uur nog data over de Pending Home Sales, de voorlopige koopcontracten.
Het belooft een drukke eerste handelsdag van het vierde kwartaal te worden.
Rob Koenders is directeur van Harmony Vermogensbeheer.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: info@dft.nl
Privacy | Disclaimer
Rob Koenders (1961) is directeur van SprinterTips.nl, een website voor de
actieve belegger. Hij is ruim 25 jaar geleden begonnen in de effectenhandel
en is sindsdien hierin werkzaam. Koenders floreert bij volatiliteit op de
markten en gebruikt naast de bekende informatiebronnen ook zijn
handelsgevoel om de markt te beoordelen. Aandelentrading vormt een favoriet
gespreksonderwerp voor hem.
| RBS AEX TL 282 | 16,28% | |
| RBS GOLD TS 1611 | -19,65% | |
| RBS EUUSD TS 1.884 | -1,81% | |
| * Top 5 op basis van volume x prijs. Per onderliggende waarde wordt maximaal één Turbo vermeld. | ||
| AEX | 292,76 | 0,00% | 25-05 | |
| AMX | 475,91 | 0,00% | 25-05 | |
| ASCX | 382,13 | 0,00% | 25-05 | |
| BEL-20 | 2119,44 | 0,00% | 25-05 | |
| FTSE 100 | 5351,53 | 0,00% | 25-05 | |
| CAC-40 | 3047,94 | 0,00% | 25-05 | |
| SMI | 5865,19 | 0,22% | 25-05 | |
| NASDAQ | 2527,05 | -0,17% | 25-05 | |
| meer... | ||||
| Omzet (mln stuks) | 98,3 | |
| Euro/Amerikaanse dollar | 08:47 | 1,2611 |
| Euro/Britse pond | 08:47 | 0,8033 |
| Euro/Japanse yen | 08:47 | 100,1420 |
| Euro/Zwitserse frank | 08:47 | 1,2024 |
| 2 | ||
| 4 | ||
| 27 | ||
| 0 | ||
| 15 | ||
| 25 | ||
| 55 | ||
| meer... | ||
| New York WTI spot | 90,87 | 0,21 | |
| brent crude futr Jun 12 | 106,83 | 0,28 |

Hoeveel betaalt u bij uw huidige bank of online broker? Vergelijk hier uw tarieven met andere brokers en controleer of u niet teveel betaalt.