*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-5 °C
O 3
 
files 157
226 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
AEX
0,00
325,12
0,00%
FTSE 100
0,00
5895,47
0,00%
DAX
0,00
6788,80
0,00%
Dow
6,51
12890,46
+0,05%
Dollar
-0,004
1,3247
-0,29%
Olie
1,39
118,59
+1,19%

Rob Koenders

Rob Koenders Rob Koenders (1961) is directeur van SprinterTips.nl, een website voor de actieve belegger. Hij is ruim 25 jaar geleden begonnen in de effectenhandel en is sindsdien hierin werkzaam. Koenders floreert bij volatiliteit op de markten en gebruikt naast de bekende informatiebronnen ook zijn handelsgevoel om de markt te beoordelen. Aandelentrading vormt een favoriet gespreksonderwerp voor hem.

ma 26 okt 2009, 08:43

Deze week weer naar boven

AMSTERDAM -  Vorige week zijn de meeste indices in waarde gedaald. Het lag in de lijn der verwachting dat de aandelenbeurzen wat zouden afkoelen na de sterke stijging van rond 9 procent van de AEX in de eerste weken van de maand oktober. De AEX daalde vorige week een beperkte 0,7 procent.

De verkoopgolf op de wereldwijde aandelenbeurzen werd beperkt doordat wederom veruit de meeste bedrijven die derde kwartaalresultaten rapporteerden met hoger dan verwachte winsten uitkwamen.

Toch hadden deze beter tot veel beter dan verwachte resultaten weinig impact. De beurzen waren gewoonweg over gekocht in te korte tijd en in voor afkoeling. De verkoopgolf is gelukkig beperkt gebleven waarbij de AEX nog niet eens de 315 steun heeft getest.

De oververhitte situatie naar de bovenkant is nu afgekoeld en het wachten is op de juiste impuls die de rally weer kan herstarten. Het onderliggende sentiment blijft positief en de ondertoon ijzersterk. Het opwaarts momentum is wat gedrukt geworden maar kan zo weer opleven als het met de juiste input wordt gevoed.

Het wachten is dus op de juiste impuls die de rally weer kan herladen. De verwachting is dat het vervolg van de derde kwartaalresultaten de marktverwachtingen zullen blijven overtreffen. Wellicht dat deze week uit de economische data een positieve verrassing kan komen.

Want dan doel ik op de eerste raming van het Amerikaanse Bruto Binnenlands Product of GDP over het derde kwartaal op jaarbasis wat aanstaande donderdag op een 3,1 procent groei wordt verwacht. Als blijkt dat de economische groei sterker oppikt dan verwacht dan is dit een absolute sterke impuls voor de aandelenmarkten.

Deze week verwacht ik dat de aandelenmarkten de rally weer te herstarten. Ik houd de mogelijkehid op dat de AEX het 315 opwaarts uitbraakniveau test maar in de loop van de week verwacht ik toch weer hogere koersen. Een test van de top van 328 hou ik voor mogelijk.

De stroom verbeterende derde kwartaalresultaten en beter dan verwachte economische cijfers zullen beleggers weer doen kopen. Het wachten is ook op wat beleggingsgeld van de duizenden miljarden die op dit moment in de weinig renderende mony market fondsen staan geparkeerd.

Deze week publiceren 137 van de S&P500 bedrijven de resultaten waaronder ook Dow Jones componenten Exxon Mobil, Chevron, Verizon en Proctor&Gamble. Vanuit de AEX rapporteren deze week KPN, AkzoNobel, Heieneken, TomTom, Randstad en Royal Dutch. Het wordt een erg drukke cijferweek op het Damrak want ook uit de Midcap en Smallcap rapporteren diverse bedrijven.

Tot nu toe hebben 199 van de S&P500 bedrijven de derde kwartaalresultaten gerapporteerd die gemiddeld 18 procent lager zijn uitgevallen dan over het derde kwartaal van vorig jaar. De omzetten komen gemiddeld 10 procent lager uit dan over het derde kwartaal van vorig jaar.

Van de S&P500 bedrijven die tot nu toe hebben gerapporteerd, heeft echter 81 procent hiervan de verwachtingen overtroffen. 7 procent heeft voldaan aan de verwachtingen en 12 procent van de bedrijven hebben de verwachtingen gemist. De 81 procent beter dan verwachte bedrijfsresultaten is het beste resultaat in één kwartaal sinds het bijhouden van deze gegevens sinds 1993.

Deze week een zeer drukke en belangrijke week wat betreft de economische data. Vandaag niets maar morgen de order duurzame goederen, Durable Goos Orders en de Case Shiller Home Price Index waarvan wederom een verbetering wordt verwacht. Ook morgen het belangrijke grote Consumentenvertrouwen cijfer van de Conference Board.

Woensdag de New Home Sales. Donderdag een belanrijke dag met de eerste publicatie van de raming van het GDP over het derde kwartaal en de Jobless Claims. Vrijdag dan nog data over het persoonlijke inkomen en de consumentenuitgaven, niet onbelangrijk.

Het wordt een drukke laatste week van de maand oktober waarin naar mening de rally weer zal worden herladen en hogere koersen kunnen worden opgezocht.

Rob Koenders is directeur van Harmony Vermogensbeheer.


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Optiebelegger?
Maak nu 14 dagen gratis kennis met de DFT Beleggers Tools


Peiling: Jan Hommen heeft gelijk: een Grieks failliet moet koste wat het kost worden voorkomen.






Verstuur
RBS TURBO TOP 5*
* Top 5 op basis van volume x prijs. Per onderliggende waarde wordt maximaal één Turbo vermeld.
NIEUWS
AEX325,12arrow0,00% 09-02
AMX531,50arrow0,00% 09-02
ASCX416,20arrow0,00% 09-02
BEL-202270,63arrow0,00% 09-02
FTSE 1005895,47arrow0,00% 09-02
CAC-403424,71arrow0,00% 09-02
SMI6169,63arrow0,00% 09-02
NASDAQ2563,93arrow0,72% 09-02
meer...

Loading flash

Omzet (mln stuks)147,4
1.14
1.81
12.20%
0.07
0.10
12.96%
24.81
31.51
11.64%
7.70
9.74
11.59%
10.37
12.98
11.47%
Please Wait ...
loading ...

Hoeveel betaalt u bij uw huidige bank of online broker? Vergelijk hier uw tarieven met andere brokers en controleer of u niet teveel betaalt.

In welke beleggingsvormen handelt u?