AEX 0,00 325,12 0,00% FTSE 100 0,00 5895,47 0,00% DAX 0,00 6788,80 0,00% Dow 6,51 12890,46 +0,05% Dollar -0,003 1,3252 -0,25% Olie 1,39 118,59 +1,19% |
Rob Koenders (1961) is directeur van SprinterTips.nl, een website voor de
actieve belegger. Hij is ruim 25 jaar geleden begonnen in de effectenhandel
en is sindsdien hierin werkzaam. Koenders floreert bij volatiliteit op de
markten en gebruikt naast de bekende informatiebronnen ook zijn
handelsgevoel om de markt te beoordelen. Aandelentrading vormt een favoriet
gespreksonderwerp voor hem.
Als we nog een eindejaarsrally willen bewerkstelligen dan moeten we deze week beginnen en vol gas geven. De 340 voor de AEX moet dan nog mogelijk zijn.
Deze week is zeer mager wat betreft economische data en bedrijfsresultaten. Dus zal op eigen kracht het juiste momentum en positief sentiment weer moeten hervonden. De grondstoffenprijzen stijgen weer aangevoerd door de goudprijs die de $ 1100 barrière heeft geslecht.
De dollarkoers heeft de dalende trend hervat en noteert vanochtend $ 1,4940 voor één euro. Een verdere dollardaling zal de aandelenbeurzen weer verder opstuwen. November is historisch gezien altijd één van de beste handelsmaanden voor de aandelenmarkten.
De nog steeds slechte arbeidsdata met daarbij een werkloosheidspercentage van maar liefst 10,2 procent van de Amerikaanse beroepsbevolking deed beleggers afgelopen vrijdag even sidderen maar tevens meteen beseffen dat de stimulatieprogramma’s van de overheid nog wel even zouden kunnen voortduren.
Vooral dit laatst wordt als zeer positief ervaren. De rebound op de wereldwijde aandelenmarkten in de eerste week van november kwam moeizaam tot stand. Op enige momenten vorige week leek het erop of dat de koersen eenvoudig verder weg zouden glijden.
Het leek er zelfs even op of dat er een kopersstaking plaatshad. Maar vooral gestimuleerd door het laagste aantal sinds januari van dit jaar, van eerste aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in Amerika, deden beleggers sinds vorige week donderdag weer gretig de markt betreden.
De overname van de tweede spoorwegmaatschappij van Amerika, Burlington Northern door Warren Buffet voor maar liefst $ 26 miljard, wakkerde de fusie en overnamecarrousel weer aan en stimuleerde de markt. Warren Buffet wist de handen weer op elkaar te krijgen met deze overname maar hij zocht dan ook een bestemming voor een deel van zijn overtollige cashmiddelen ter grote van ongeveer $ 24 miljard.
Ook het nieuws dat de Amerikaanse verwerkende industrie de meest sterke groei liet zien in drie jaar tijd motiveerde beleggers vooral de gerelateerde onderliggende sectoraandelen te kopen. Zo steeg de belangrijkste representant van de verwerkende industrie en boegbeeld GE, General Electric, vorige week met 7,5 procent en was hiermee de grootste winnaar binnen de Dow Jones.
De Dow Jones wist mede hierdoor de vooral psychologisch belangrijke 10.000 puntengrens weer te overwinnen en heeft hiermee het meeste van de verliezen van de laatste twee weken van oktober weer goedgemaakt. De AEX noteert op slotbasis vorige week nog 21 punten of ruim 6 procent onder zijn voorlopig hoogtepunt van dit jaar van 328.
Op het Damrak zijn in de laatste twee weken van oktober rake klappen uitgedeeld in sommige aandelen wat nog wel even zal duren voordat de opgelopen averij hiervan is hersteld. Sommige aandelen leverden tientallen procenten in. Er zijn naar mijn mening dan ook de nodige koopjes te halen op het Damrak.
Ik ben de mening dat vanaf deze week de beurzen wereldwijd verder in herstel zullen gaan en we binnenkort de voorlopige hoogtepunten van dit jaar zullen gaan testen. Marktanalisten van naam stellen at de S&P500 dit jaar nog tot 1200 zal reiken voordat ergens medio januari de grotere correctie zal aanvangen.
Er staat namerlijk nog steeds duizenden miljarden klaar in zogenaamde money market funds waarvan een deel hiervan zijn weg weer naar de aandelenmarkten zal gaan vinden. De Fed heeft vorige week herhaald dat de rente op een exceptioneel laag niveau zal worden gehandhaafd voor een verlengde periode van tijd. Beleggers worden hierdoor weer gedreven naar aandelenbeleggingen..
De VIX, volatiliteitindex en angstgraadmeter onder beleggers, is vorige week met 21 procent gedaald tot een niveau van 24,19. Op de voorlopige hoogtepunten van dit jaar medio oktober, noteerde de VIX even onder de 20. Verder stijgende beurskoersen deze week impliceert weer een verder dalende VIX en is een verdere voorboden voor een mooie eindbeweging van de aandelenmarkten voor dit jaar.
Rob Koenders is directeur van Harmony Vermogensbeheer.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: info@dft.nl
Privacy | Disclaimer
| * Top 5 op basis van volume x prijs. Per onderliggende waarde wordt maximaal één Turbo vermeld. |
| AEX | 325,12 | 0,00% | 09-02 | |
| AMX | 531,50 | 0,00% | 09-02 | |
| ASCX | 416,20 | 0,00% | 09-02 | |
| BEL-20 | 2270,63 | 0,00% | 09-02 | |
| FTSE 100 | 5895,47 | 0,00% | 09-02 | |
| CAC-40 | 3424,71 | 0,00% | 09-02 | |
| SMI | 6169,63 | 0,00% | 09-02 | |
| NASDAQ | 2563,93 | 0,72% | 09-02 | |
| meer... | ||||
Loading flash
| Omzet (mln stuks) | 147,4 | |
| Euro/Amerikaanse dollar | 08:26 | 1,3251 |
| Euro/Britse pond | 08:26 | 0,8401 |
| Euro/Japanse yen | 08:26 | 102,9020 |
| Euro/Zwitserse frank | 08:26 | 1,2096 |
| 7 | ||
| 34 | ||
| 7 | ||
| 26 | ||
| 310 | ||
| 125 | ||
| 65 | ||
| meer... | ||
| New York WTI spot | 99,54 | 0,83 | |
| brent crude futr Feb 12 | 118,59 | 1,39 |

Hoeveel betaalt u bij uw huidige bank of online broker? Vergelijk hier uw tarieven met andere brokers en controleer of u niet teveel betaalt.