AEX 0,00 292,76 0,00% FTSE 100 0,00 5351,53 0,00% DAX 0,00 6339,94 0,00% Dow -74,92 12454,83 -0,60% Dollar 0,005 1,2615 +0,36% Olie 0,28 106,83 +0,26% |
Feitelijk komt dit neer op een Buy&Hold strategie, iets wat ik al lang geleden heb afgezworen. Technische analyse biedt veel betere methodes aan. Op het volgende online seminar op donderdag 12 januari, dat geheel aan Technische Analyse is gewijd, zal ik enkele bruikbare beleggingstechnieken uitleggen, waaronder het B.O.B.-systeem. Deelname aan het seminar is gratis, u dient zich wel aan te melden. Klik hier voor aanmelding voor het seminar.
In de eerste helft van vorig jaar ben ik voor mijn klanten helemaal uit aandelen gestapt. Hiervoor waren twee steekhoudende argumenten. Ten eerste voldeed niet één aandeel meer aan de eisen van het B.O.B.-systeem. Bovendien was de AEX uit het stijgende trendkanaal gebroken. Pas in het 4e kwartaal werden er weer enkele lichtpuntjes zichtbaar.
Het eerste aandeel dat op het erepodium stond was ASML. We kochten het aandeel begin oktober nadat de neerwaartse trend werd gebroken, bovendien klom ASML boven de 200-dagenlijn. ASML heeft inmiddels ons eerste koersdoel rond weerstand 32,95 (top van 25 februari 2011), bereikt. De opwaartse trend kan worden voortgezet indien ASML boven de laatste top weet te breken. Dan mag men verdere koersstijging verwachten en wordt 48,95 het volgende opwaartse koersdoel. ASML heeft steun rond 27,10 (bodem van 25 november 2011). De stijgende trend van de B.O.B.-indicator (blauwe lijn) van ASML geeft betere prestaties aan, vergeleken met de rest van de markt. Andere aandelen waar Tostrams Vermogensbeheer inzit zijn Royal Dutch, Unilever en Vopak.
Grafiek: AEX
Grafiek: ASML
Hoe stel je ideale beleggingsportefeuille samen volgens het ‘Best of the Best’ principe? Een lange termijn belegger is altijd in twee zaken geïnteresseerd. Ten eerste zoekt deze belegger aandelen die beter presteren dan de rest van de markt. Bovendien moet het kapitaal in stand blijven. Om aan beide voorwaarden tegemoet te komen pas ik met succes het B.O.B.-systeem (‘Best of the Best’ principe) toe. Op het DFT seminar van a.s. donderdag zal ik dit systeem uitleggen. Hieronder alvast een voorzetje.
Het B.O.B.-systeem is voor 100% gebaseerd op technische analyse. Een B.O.B.-modelportefeuille onderscheidt, altijd met een lange termijn beleggingshorizon, de sterke van de zwakke aandelen. In principe zit je met dit systeem altijd in de markt. Om voor selectie in een portefeuille aanmerking te komen, moet een aandeel aan een aantal objectieve voorwaarden voldoen. De eerste voorwaarde is dat er ‘technisch’ duidelijk een opwaartse trend moet zijn. Ten tweede moet het aandeel outperformen, door beter te presteren dan de index (bijvoorbeeld AEX). Het B.O.B.-systeem kan ook gebruikt worden om sectoren en landen te selecteren.
Wanneer is er sprake van een stijgende trend?
Technisch wordt een opwaartse trend weergegeven door hogere koerstoppen en hogere koersbodems. Dit suggereert immers dat het fonds op elke correctie wordt (bij-) gekocht. Bovendien moet de koers van een aandeel zich boven de lijn van het 200-daags gemiddelde bevinden, terwijl deze lijn een opwaarts verloop moet laten zien (ook Fase II genoemd).
Wanneer is er sprake van een Outperformance?
Een aandeel dat beter presteert dan de betreffende beursindex is hierdoor een outperformer. Een dergelijk aandeel kan gevonden worden met behulp van de B.O.B.-indicator. Op de onderste helft van de grafiek wordt een koopsignaal gegenereerd indien de rode (snelle) doorlopende B.O.B.-lijn, de zwarte (trage) B.O.B.-lijn opwaarts kruist. Bovendien moeten beide lijnen een stijgende trend weergeven. Het doel van B.O.B. is om de ideale lange termijn portefeuille samen te stellen, die geheel bestaat uit sterke fondsen. Het is voldoende om de B.O.B. –portefeuilles een keer per maand te checken, echter omwille van de actualiteit worden de aanpassingen wekelijks beoordeeld. Elk aandeel dat aan de voorwaarden van B.O.B. voldoet, wordt in portefeuille opgenomen en aangehouden totdat één van de signalen weer op rood springt.
Het seminar 'Met het oog op Technische analyse' begint donderdagavond 12 januari om 20.00 uur. Deelname is gratis, maar het aantal deelnemers is beperkt. Klik hier om u aan te melden.
Royce P.B. Tostrams (1951) is sinds eind jaren 70 betrokken bij de financiële markten. Hij werkte o.a. bij Rabo Bank, Robeco, IRIS en de ING Groep als hoofd van de afdeling Technische Analyse. Hij heeft in 1999 de TOSTRAMS Groep opgericht. Dit bureau biedt onafhankelijke beleggingsadviezen op basis van technische analyse voor particuliere en professionele beleggers.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: info@dft.nl
Privacy | Disclaimer
Royce P.B. Tostrams is sinds eind jaren 70 betrokken bij de financiële
markten. Hij werkte o.a. bij Rabobank, Robeco, IRIS en de ING Groep als
hoofd van de afdeling Technische Analyse. Tostrams heeft in 1999 de TOSTRAMS
Groep opgericht.
| RBS AEX TL 282 | 13,95% | |
| RBS GOLD TS 1611 | -19,65% | |
| RBS EUUSD TS 1.884 | -1,81% | |
| * Top 5 op basis van volume x prijs. Per onderliggende waarde wordt maximaal één Turbo vermeld. | ||
| AEX | 292,76 | 0,00% | 25-05 | |
| AMX | 475,91 | 0,00% | 25-05 | |
| ASCX | 382,13 | 0,00% | 25-05 | |
| BEL-20 | 2119,44 | 0,00% | 25-05 | |
| FTSE 100 | 5351,53 | 0,00% | 25-05 | |
| CAC-40 | 3047,94 | 0,00% | 25-05 | |
| SMI | 5865,19 | 0,22% | 25-05 | |
| NASDAQ | 2527,05 | -0,17% | 25-05 | |
| meer... | ||||
| Omzet (mln stuks) | 98,3 | |
| Euro/Amerikaanse dollar | 08:57 | 1,2612 |
| Euro/Britse pond | 08:57 | 0,8034 |
| Euro/Japanse yen | 08:57 | 100,1600 |
| Euro/Zwitserse frank | 08:57 | 1,2029 |
| 2 | ||
| 4 | ||
| 27 | ||
| 0 | ||
| 15 | ||
| 25 | ||
| 55 | ||
| meer... | ||
| New York WTI spot | 90,87 | 0,21 | |
| brent crude futr Jun 12 | 106,83 | 0,28 |

Hoeveel betaalt u bij uw huidige bank of online broker? Vergelijk hier uw tarieven met andere brokers en controleer of u niet teveel betaalt.