*

Zoeken
  Zoeken met  
17.2 °C
NNW 2
 
files 24
22 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
AEX
0,00
292,76
0,00%
FTSE 100
0,00
5351,53
0,00%
DAX
0,00
6339,94
0,00%
Dow
-74,92
12454,83
-0,60%
Dollar
0,005
1,2615
+0,36%
Olie
0,28
106,83
+0,26%
vr 16 dec 2011, 12:10

Sems favorieten voor 2012

AMSTERDAM -  Direct nadat de door de dealingroom gekochte speculatieve AEX-call januari 2012 uitoefenprijs 315 st(r)oplos verkocht moest worden, trok huisdobbelaar Guus zijn jas aan en smeet de deur achter zich dicht met de woorden: "Prettige feestdagen!"

Zijn bureau zal leeg blijven, totdat hij 'het licht weer ziet'. Na zijn vorige terugkomst maakten we een 'mooie rit', dus we zien hem graag weer snel achter zijn toetsenbord. Hij is onze 'hausse-barometer'.

De beurs acteert onveranderd 'bagger' rond z'n 40-daags gemiddelde. Wij waren niet ontevreden met de resultaten van de EU-top, maar o.a. de negatieve teksten (inmiddels dagelijks) van de kredietbeoordelaars lieten de beleggers al vanaf maandag wegblijven. Daarmee is de markt, met dunne handel, overgeleverd aan de professie en die drukt altijd aan de zwakke kant. Nu dus 'south'.

Hopen op een impuls voor een slotritje in de weinige resterende beursdagen hebben we losgelaten en zo 'strompelen' we het jaar uit. We houden ons vast aan de ervaring dat de stap over de ultimo op de een of andere manier 'tussen de oren' fris denken brengt: Je sluit iets af en start met goede voornemens.

Daarnaast komt er altijd een bak 'verse cash' van de 'Grote Jongens' vandaan en dat maakt januari doorgaans niet de slechtste beursmaand van het jaar. ‘Nieuwe ronde Nieuwe kansen’, luidt een beurswijsheid.

“Waar liggen die kansen?”, bespraken we.

Het Amerikaanse conglomeraat General Electric verwacht dat de winst volgend jaar met dubbele cijfers zal stijgen vanuit een 5% hogere omzet.Zei roerganger Jeff Immelt tijdens de jaarlijkse 'vooruitblikbijeenkomst' van het bedrijf. GE wordt vanwege zijn omvang en brede scala aan activiteiten vaak gezien als de economische barometer van de VS. De situatie in Europa zal voor GE lastig zijn, maar de kansen in Azië en het Midden-Oosten bieden tegenwicht. GE is van plan de activiteiten in Europa te herstructureren.

Immelt is geen domme jongen, zijn mening sluit aan bij ons denken (met veel eigen huiswerk) en we hebben dus besloten de selectie voor onze portefeuilles terug te brengen naar minder bedrijven uit de AEX en AMX die hun geld verdienen in de 'wijde wereld' als marktleider.

Niet teveel focus op Europa, want 2012 wordt geen 'vetpot' in de eurozone. Een uitzondering maken we voor onze 'Groene Techneut' Imtech. Ook in de consensus van de Thomson Financial-analisten een 'strong buy'.

Ten tweede BinckBank. De grootste online broker van Nederland gaat, tot nader order en op gezette tijden, aandelen inkopen tot een bedrag van max. 28mln euro’s. Doel van de inkoop is "om kapitaaloverschot terug te geven aan aandeelhouders".

De 3e uitzondering is (speculatief) BAM. "BAM wil niet worden overgenomen en is evenmin zelf actief op jacht naar overnameprooien", zegt roerganger Nico de Vries in een vraaggesprek met ANP. Wij vinden dat een wonderlijke uitspraak. Met de huidige beurswaarde van rond de 600mln euro's (inclusief o.a. belang in baggeraar Van Oord) is ons bouwbedrijf een ECHTE prooi.

Tenzij Nico meer weet dan wij en dat er bij een boekenonderzoek zou blijken dat er 'lijken in de kast liggen', maar dat staat haaks op zijn uitspraak over de huidige financiering met rapportcijfer 8. "Er is niks mis mee, maar we werken aan een verdere optimalisatie, onder meer door vastgoedprojecten van de balans te halen." Wij denken dat Nico zich grote zorgen moet maken bij koers 2,67 doende. Hij spreekt zelf van een 'buitengewoon lage koers’. Daarnaast moet hij om zich heen kijken en speuren naar 'koopjes'.

De bouwsector in Nederland krijgt nog meer ellende voor zijn kiezen. ‘De neerwaartse trend zal (naar verwachting) nog 2 jaar voortduren’, meldt onderzoeksinstituut TNO in zijn gisteren gepubliceerde 'Bouwprognoses 2011-2016'.

SELECTIE 2012:

- Akzo, ArcelorMittal, ASML, DSM, Heineken, Philips, Royal Dutch en Unilever

Met de stukken als onderliggende zekerheid gaan we 'vette optiepremies' schrijven (= verkopen).

Vanaf volgende week kun je terecht in nieuwe call&put series met langere looptijd.

De stukken zien we als 'eersteklas onroerend goed' en de opties als 'huurpenningen'.

- Boskalis, Fugro, SBM, Nutreco en Vopak

Met een put eronder voor zekerheid en een call erop voor rendement.

- ING calls of callspreads.

VERWACHTING ULTIMO 2012 (op basis bandbreedteberekeningen) > 345.

De uitsmijter vandaag is van mezelf. 'Euronext offert Optiebeurs', kopte de media in. 'Amsterdamse Optiebeurs wisselgeld in slag om goedkeuring Brussel voor beurzenfusie'. 'Teloorgang Nederlands financieel erfgoed'. Wat een onzin!

De Amsterdamse Optiebeurs verdween toen we de deuren sloten van Beursplein 5 en overgingen op schermhandel. Voor tv-opnames stond ik kortgeleden op de oude effectenbeursvloer. Tegenwoordig verhuurd aan ‘anderhalve man en een paardenkop’.

Ik riep voor de camera's, om de prachtige akoestiek te laten horen: "Wat zijn Akzooooooos?" Net zoals vroeger, toen de arbitrage met telefoons om hun nek uit hun nissen hingen. Bij het geluid ging er wel wat door me heen.

Sem van Berkel is aandeelhouder, directeur vermogensbeheer bij www.sem.nl (zie ook www.semsadvies.nl) en ambassadeur bij Alex Vermogensbank.


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Optiebelegger?
Maak nu 14 dagen gratis kennis met de DFT Beleggers Tools


Sem van Berkel

Sem van Berkel Sem van Berkel is al sinds de oprichting in 1978 betrokken bij de Amsterdamse Optiebeurs als handelaar, market maker, bankdirecteur en vermogensbeheerder.

Peiling: Net als het Duitse volk snap ik niets meer van de eurocrisis.






Verstuur
AEX292,76arrow0,00% 25-05
AMX475,91arrow0,00% 25-05
ASCX382,13arrow0,00% 25-05
BEL-202119,44arrow0,00% 25-05
FTSE 1005351,53arrow0,00% 25-05
CAC-403047,94arrow0,00% 25-05
SMI5865,19arrow0,22% 25-05
NASDAQ2527,05arrow-0,17% 25-05
meer...
Omzet (mln stuks)98,3
36.58
48.78
12.18%
45.51
86.89
16.28%
39.33
37.24
8.41%
14.31
14.31
9.00%
25.18
51.46
17.08%
Please Wait ...
loading ...

Hoeveel betaalt u bij uw huidige bank of online broker? Vergelijk hier uw tarieven met andere brokers en controleer of u niet teveel betaalt.

In welke beleggingsvormen handelt u?