AEX 0,00 292,76 0,00% FTSE 100 0,00 5351,53 0,00% DAX 0,00 6339,94 0,00% Dow -74,92 12454,83 -0,60% Dollar 0,005 1,2615 +0,36% Olie 0,28 106,83 +0,26% |
“Het is moeilijk kiezen tussen vrouwen en Olies”, zei huisdobbelaar Guus lachend tijdens een bakkie. “Vrouwen kosten en Olies brengen geld!” Dat konden zijn vrouwelijke collega’s echter niet waarderen en Guus kreeg een knauw.
Hij zit overigens wel goed in z’n vel de laatste tijd. Zijn terugkomst was weer een perfecte timing (slot 323 = 12 punten boven 40-daags) en de op 4 januari gekochte Simakken noteren inmiddels 13% groener. Daarnaast plus 24% in zijn Fietsen (Accell van 13,30 naar 16,45) vanaf 28 december.De Zwitserse roerganger Peter Voser (solide als een Breitling) van Royal Dutch Shell is een vriend van ons huis. “Er komt nog meer aan”, zijn Vosers’ favoriete woorden. Ook nu weer.
Shell gaat de komende jaren fors meer olie en gas produceren en zo miljarden dollars meer cash genereren. En nog meer investeren in nieuwe projecten om de groei te versnellen. Zijn winkel verdiende vorig jaar $43mrd aan vrije kasstroom, een niveau dat een jaar eerder is bereikt dan het schema voorzag.
En belangrijk voor defensieve beleggers, het dividend gaat in 2012 omhoog waardoor de conversies nog aantrekkelijker worden. De aandelen worden hierbij verzekerd tegen koersdaling met een gekochte putoptie (betaald uit dividendstroom) en rendement verhoogd met een verkochte calloptie.
De AEX presteerde over 2010 en 2011 genomen 6,8% negatief. De RD-conversie zette in diezelfde periode een feestelijke plus neer van 15,6%! Is een betere pensioenopbouw denkbaar?
De koersen zijn vanmorgen wat ‘luier’. Europese beurzen zijn in afwachting van de werkgelegenheidscijfers om 14:30 en het ondernemersvertrouwen om 16:00 bij de ‘Grote Broer’. Tijd genoeg voor uitgebreide discussies met veel koffie. Geen sigaretjes, want daarvoor moeten ze naar buiten de kou in. “Vier maanden strenge vorst en half Nederland is van zijn rookverslaving af”, grapt Armina.
“Wall Street verlangt negatieve rente”, leest Hans voor. “Megabeleggers zoals BlackRock, Pimco en Morgan Stanley, verzameld in de Treasury Borrowing Advisory Committee maken zich zorgen over vlakte van de yieldcurve en stellen dat de markt niet langer naar behoren functioneert indien er een bodem ligt op een rente van nul. Het Ministerie van Financiën laat weten dat het positief staat tegenover veilingen van papier waarbij beleggers minder geld terugkrijgen dan ze hebben ingelegd.”
“Waarom genoegen nemen met minder als je conversies kan doen?”, vraagt Thomas. Een terechte vraag waarop we het antwoord niet kunnen geven. “Angst?”, brengt Marjan naar voren. “In deze wankele wereld is de vraag naar liquide en veilige havens, zoals Amerikaanse staatsschuld, bijzonder groot. Dat de VS hun ‘Triple A’ verloren en het begrotingstekort van de overheid in 2012 voor het vierde jaar op rij boven de $1000 miljard uitkomt, wordt blijkbaar genegeerd.” We knikken nadenkend.
“Hoe doet je mandje aandelen het, Sem?”, vraagt Maurits. Hij doelt op mijn wedstrijd tegen de performance van de AEX. Begonnen met 10 aandelen, muteer ik iedere woensdag de underperformer naar de outperformer. Arcelors ging er bij de eerste swap uit en de muntjes werden bijgeschreven bij Imtekken. De ontwikkelingen kunnen worden gevolgd via www.youtube.com/beleggenmetalex .
“De ING Beleggersbarometer nam in januari toe van 67 naar 80 punten”, glundert Maurits. Op de bodem van het vertrouwen voorspelde hij de draai. Met “We zijn altijd samen bang en samen blij”, bracht hij toen een beurswijsheid naar voren.
“De pensioenfondsen kunnen ook weer wat opgeluchter adem halen”, vult Semjr aan. “Gemiddelde dekkingsgraad in januari met 1 procentpunt gestegen naar het wettelijk minimum van 105%. Als de beurzen doorzetten, piept er binnenkort niemand meer over zijn ouwe dag.”
Facebook is ook onderwerp van gesprek. De vriendensite wordt inmiddels geschat op een waarde van $100.000.000.000. Dat resultaat heeft oud-student Mark Zuckerberg, ‘Zuck’ voor zijn omgeving, neergezet op zijn 27ste jaar. Met de beursgang wil hij de eerste investeerders uitkopen (als ze dat willen), zijn medewerkers van het eerste uur multimiljonair maken en de site tot de primaire bron van informatie in de wereld uitbouwen. We zijn diep onder de indruk van zijn prestaties en hopen dat hij zijn hand niet overspeelt.
“Inkoopmanagersindex dienstensector bij Mutti Merkel gestegen naar 53,7 van 52,4 in januari!”, roept Junior. “EuroStoxx terug naar slot.” Van de week het bericht dat het Duitse goederenvervoer in 2011 is gestegen met 6,5% tot 4,3mrd ton. Dat is de sterkste toename sinds 1994. Met zo’n moeder hoeven we ons geen echte zorgen te maken.
Als de goede stappen worden genomen in de Europese crisis en het Griekse drama is afgeschreven, konden we wel eens een mooie tweede helft in beursjaar 2012 beleven. Tot die tijd ‘sprokkelen’ we ‘in dips’ de kwaliteiten. Met ‘een poet die moet’, ook als je ‘vast’ bent.
“Word je niet beroerd bij de kassa als je jouw auto hebt volgegooid, Sem?”, knipoogt Hans naar de jongens. “Ikke niet”, luidt mijn antwoord. “Vul hem altijd voor exact 100 euro. Prijsstijgingen gaan daarmee aan mij voorbij.”
Sem van Berkel is aandeelhouder, directeur vermogensbeheer bij www.sem.nl (zie ook www.semsadvies.nl) en ambassadeur bij Alex Vermogensbank.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: info@dft.nl
Privacy | Disclaimer
Sem van Berkel is al sinds de oprichting in 1978 betrokken bij de Amsterdamse
Optiebeurs als handelaar, market maker, bankdirecteur en vermogensbeheerder.
| RBS AEX TL 282 | 13,95% | |
| RBS GOLD TS 1611 | -24,28% | |
| RBS EUUSD TS 1.884 | -1,81% | |
| * Top 5 op basis van volume x prijs. Per onderliggende waarde wordt maximaal één Turbo vermeld. | ||
| AEX | 292,76 | 0,00% | 25-05 | |
| AMX | 475,91 | 0,00% | 25-05 | |
| ASCX | 382,13 | 0,00% | 25-05 | |
| BEL-20 | 2119,44 | 0,00% | 25-05 | |
| FTSE 100 | 5351,53 | 0,00% | 25-05 | |
| CAC-40 | 3047,94 | 0,00% | 25-05 | |
| SMI | 5865,19 | 0,22% | 25-05 | |
| NASDAQ | 2527,05 | -0,17% | 25-05 | |
| meer... | ||||
| Omzet (mln stuks) | 98,3 | |
| Euro/Amerikaanse dollar | 08:57 | 1,2615 |
| Euro/Britse pond | 08:57 | 0,8034 |
| Euro/Japanse yen | 08:57 | 100,1730 |
| Euro/Zwitserse frank | 08:57 | 1,2029 |
| 2 | ||
| 4 | ||
| 27 | ||
| 0 | ||
| 15 | ||
| 25 | ||
| 55 | ||
| meer... | ||
| New York WTI spot | 90,87 | 0,21 | |
| brent crude futr Jun 12 | 106,83 | 0,28 |

Hoeveel betaalt u bij uw huidige bank of online broker? Vergelijk hier uw tarieven met andere brokers en controleer of u niet teveel betaalt.