Vandaag Warme Truiendag
Nijpels hekelt eigen VVD
Venizelos laakt rivaal
Grote oefening tegen drugs
Helletocht puppy’s in busje
CDA dwingt tot hervormen
Implantaten illegaal ingebracht
Minister start Keizersrace
Palestijnse coalitie afgewezen
Onderzoek concurrentie
Oud-president Malediven 'cel in'
Zestig spookfacturen p/p
'Apeldoorn in een dip'
Autopyromaan slaat twee keer toe
Dodental kou inmiddels 460
'Treinverkeer eerder aanpassen'
Vlieg houdt niet van strepen
Wethouders Apeldoorn weg
Militairen in opspraak om SS
Ferrari ingeruild voor Fiat
ORPOEP: eigen Elfstedentocht
CAO-gesprek politie opgeschorst
Meerderheid gelooft belofte AWACS
'Geen reactie op Polensite PVV'
Geen geld slachtoffers M.
Groen licht voor kerncentrale
Politie bewaakt ijs
Centrum kerk tegen misbruik
'Al-Shabaab en al-Qaeda samen'
'Lijk NL'se in Spaanse groeve'
Valentijnsdag sushi
Vrouw-flits
Lieke huiverig voor geesten
Nijlpaard achtervolgt boot in Kenia
Man zoekt Vrouw: Frank
Man zoekt Vrouw: Hans
Man zoekt Vrouw: Ton
Man zoekt Vrouw: Edu
Man zoekt Vrouw: Marco
Man zoekt Vrouw: Guillermo
De telecomsector is op zoek naar een nieuwe bron van inkomsten
Desondanks blaken de grote concerns dit jaar op de grootste beurs voor mobiele telefonie ter wereld, de 3GSM in Barcelona, van zelfvertrouwen. De reden: televisie op je mobiel. Televisiekijken op een mobiele telefoon is een jaarlijks terugkerend fenomeen op de beurs.
In al die jaren is de technologie in de kinderschoenen blijven staat en is een grootschalige introductie bij een een breed publiek achterwege gebleven. Maar de sector houdt stug vol en heeft dit jaar opvallend veel, goedkopere, telefoons gepresenteerd die de technologie aankunnen om live televisie te kijken.
Nokia
Zo kwam de grootste fabrikant van mobiele telefoons, het Finse Nokia, met de N77. Deze telefoon moet de langverwachte doorbraak voor mobiel tv-kijken helpen realiseren. Mobiele televisie nadert een zeer belangrijk punt, zei Nokia-topman Ollie-Pekka Kallasvuo. De technologie staat volgens hem op het punt om de massa te bereiken. De rol van de N77 is eenvoudig, vervolgde hij. Het toestel moet mobiele televisie beschikbaar maken voor de gewone man.
Toch is het volgens marktkenners de vraag of dat binnen afzienbare tijd zal lukken. Analisten zeggen dat meer dan twintig telecombedrijven dit jaar mobiele televisie introduceren. Het succes daarvan hangt volgens de kenners af van de prijs van de dienst en van de geschikte toestellen.
Televisieprogrammas
De telecombedrijven beweren dat consumenten tussen de 8 en de 11 euro aan televisie op hun mobiel willen uitgeven. Dat zou betekenen, volgens onderzoeksbureau Informa, dat mobiele tv lastig winstgevend valt te maken. De belbedrijven zijn vooral veel geld kwijt aan de tv-zenders zelf.
De televisieprogrammas vormen een ander probleem. In een gemiddeld huishouden staat de televisie vooral s avonds aan. De zenders stemmen hun programma-aanbod daarop af. Maar de mobiele kijker wil bijvoorbeeld s ochtends in de trein of tijdens de lunchpauze ontspannen met een leuke uitzending, juist op het moment dat er weinig interessants te zien valt.
Speciale zenders
Er zouden dus speciale zenders voor de mobiele telefoon moeten komen, denkt Informa. Deze zouden ook korte programmas van hooguit een paar minuten moeten laten zien, want veel langer kan de reiziger zijn aandacht waarschijnlijk niet vasthouden.
Op de vraag naar inhoud is het gerenommeerde Sundance Film Festival alvast ingesprongen. De organisatie, waaronder de acteur Robert Redford, heeft zes filmmakers gevraagd om speciaal voor de gsm korte filmpjes te maken, die maandag op 3GSM werden getoond. Best lastig om voor zon klein formaat scherm te filmen, vond regisseur Jonathan Dayton van de voor een Oscar genomineerde film Little Miss Sunshine. Het is een nieuw medium dat de filmmaker uitdaagt.
Hooggespannen
De verwachtingen zijn wel hooggespannen. De vijf filmpjes komen de komende maanden beschikbaar in 250 landen. En daar blijft het niet bij, als het aan de brancheorganisatie voor mobiele telefonie GSMA ligt.
Afgelopen jaar hebben consumenten 7 miljard dollar besteed aan ringtones. Nu is er behoefte aan kwaliteitsinhoud, voorspelde marketingdirecteur Bill Gajda. Niet alleen professionele filmmakers zullen volgens hem deze trend volgen. Ook de gewone man kan met een telefoon met camera eenvoudig een filmpje maken. Er zal een explosie van door gebruikers gemaakte inhoud plaatsvinden.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.

