*

Zoeken
  Zoeken met  
19.2 °C
NNO 3
 
files 34
34 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
AEX
0,68
292,76
+0,23%
FTSE 100
1,48
5351,53
+0,03%
DAX
24,05
6339,94
+0,38%
Dow
-74,92
12454,83
-0,60%
Dollar
0,00
1,2517
-0,03%
Olie
0,28
106,83
+0,26%
do 02 sep 2010, 18:09

Gemengde gevoelens over toekomst Organon

OSS (AFN) - Voor de medewerkers van MSD, het voormalige Organon, gloort er een klein beetje hoop aan de horizon. De directie, de ondernemingsraad (or) en de raad van commissarissen hebben tot het eind van dit jaar de tijd gekregen om alternatieven te bedenken om de activiteiten van het farmaceutische bedrijf in Oss en Schaijk te behouden.

Eerder deze zomer besloot de Amerikaanse farmaciegigant Merck, die in Europa onder de naam MSD opereert, de onderzoeksafdeling in Nederland naar Amerika te verplaatsen. Hierdoor komen 2175 veelal hoogopgeleide medewerkers van Organon op straat te staan.

Eigenlijk zou de or van Organon donderdag voor de rechter in Amsterdam bepleiten dat het besluit van Merck teruggedraaid moet worden. De or vindt dat het bedrijf onvoldoende heeft aangegeven waarom het niet naar alternatieven heeft gekeken.

Op de lange baan

Maar nu Merck Organon alsnog de tijd geeft na te denken over de toekomst, is de rechtszaak op de lange baan geschoven. De Amerikaanse farmaceut liet donderdag ook weten dat er interesse is voor de activiteiten van Organon, maar van welke partij is onbekend en serieuze gesprekken worden volgens Merck nog niet gevoerd.

Welke alternatieven de or de komende tijd met het bestuur van Organon bespreekt is onduidelijk. Geruchten houden de gemoederen al langer bezig. Zo wordt er gesproken over een integrale doorstart, een verkoop van het bedrijf of het combineren van bepaalde takken met universitaire instanties.

Opgetogen

De vakbeweging reageerde opgetogen. ,,Wij doen er in nauw overleg met de or alles aan om die goede alternatieven te vinden'', zei voorzitter Jaap Jongejan van CNV Vakmensen. Maar tegelijkertijd is de vakbond voorzichtig. ,,Niemand die mij nu kan garanderen dat de banen niet verloren gaan. Niemand die mij nu al kan verzekeren dat de innovatieve kennis van Organon behouden blijft voor onze economie'', aldus Jongejan.

Ook de Utrechtse hoogleraar economie en overnamespecialist Hans Schenk heeft gemengde gevoelens. Hij kent genoeg voorbeelden waarbij zo'n uitstel toch tot een executie leidde. Maar de positie die Organon inneemt in de Nederlandse kenniseconomie, is volgens Schenk hoopgevend. Als de or en de raad van commissarissen de krachten bij de overheid, in de wetenschap en in het bedrijfsleven mobiliseren, dan zouden ze best wel eens voor elkaar kunnen krijgen dat Organon - in welke vorm dan ook - blijft voortbestaan.

Windstilte

Schenk verwacht niet dat Organon in zijn geheel door een andere beurspartij wordt overgenomen. ,,Er is nu een windstilte in de overnamewereld. Met name in de farmacie ligt dat na de blunders van de afgelopen jaren niet voor de hand.'' Wel kan hij zich voorstellen dat het bedrijf interessant is voor private equity partijen, die dan samen met het management of de werknemers de portemonnee zouden kunnen trekken.

De dagelijkse protestmarsen van personeelsleden van Organon tussen het bedrijf en het gemeentehuis van Oss gaan ondanks de extra tijd gewoon door. Actiecomité Het Gezicht van Organon noemt de beslissing van MSD een goede uitkomst, maar ,,de onzekerheid blijft bestaan'', zei woordvoerder Martin Smit.


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Optiebelegger?
Maak nu 14 dagen gratis kennis met de DFT Beleggers Tools


Focus markt op Ierland en VS
Na een wisselende beursweek voor de AEX staat er weer een nieuwe voor de deur. Volgens beleggingsanalist Simon Wiersma van het ING Investment Office gaat ... meer...
AEX292,76
+0,68+0,23%
AEX
Pharmingarrow-5,13%
Accellarrow-1,97%
Ballast Nedamarrow-1,93%
ASMIarrow-1,39%
Randstadarrow-1,27%
meer...

DFT Poll: Het nieuwe cijferseizoen gaat de markt positief verrassen






Verstuur
AEX292,76arrow0,23% 25-05
AMX475,91arrow0,07% 25-05
ASCX382,13arrow0,17% 25-05
BEL-202119,44arrow0,28% 25-05
FTSE 1005351,53arrow0,03% 25-05
CAC-403047,94arrow0,32% 25-05
SMI5865,19arrow0,22% 25-05
NASDAQ2527,05arrow-0,17% 25-05
meer...

Hoeveel betaalt u bij uw huidige bank of online broker? Vergelijk hier uw tarieven met andere brokers en controleer of u niet teveel betaalt.

In welke beleggingsvormen handelt u?