| SBM Offshore | -1,44% | ||
| Holland Colours | -1,42% | ||
| Aperam | -1,31% | ||
| Xeikon | -1,14% | ||
| Fugro | -1,13% | ||
| meer... | |||
De Aannemersfederatie komt tot deze conclusie na een enquête onder meerdere ondernemers uit verschillende mkb-deelgebieden in bouw en infrastructuur. Het blad BouwBelang zal de strekking eind deze week publiceren.
De tweede suggestie, 'breng de woningmarkt weer op gang', is natuurlijk een open deur van jewelste. De mkb-bedrijven zullen hiermee mogelijk willen aangeven dat de overheid tot dusverre het belang van de woningmarkt voor de gehele economie onvoldoende inziet.
Bovendien wordt de nauwe verwevenheid tussen de woningmarkt en de bouwsector beschreven. "Zowel in de nieuwbouw als het onderhoud, omdat nieuwbouwaannemers nu, om maar aan het werk te blijven, ver onder de marktprijzen vissen in de onderhoudsvijver. Spaarwonen en andere vormen van financiering voor met name starters op de woningmarkt, kunnen hier volgens de mkb-aannemers soelaas bieden."
Deze tweede plaats wordt overigens wel gedeeld met herstructurering van het onderwijssysteem (focus op bouw- en techniek) en een mkb-gericht aanbestedingsbeleid.
Laatstgenoemde zal ongetwijfeld te maken hebben met het feit dat de overheid vaak kiest voor integrale, langetermijncontracten waar eigenlijk omvangrijke bouwers voor in aanmerking komen. De crisis is een katalysator voor die ontwikkeling, die wel al langere tijd plaatsvindt.
Maar in eerste plaats vinden Mkb-aannemers dus dat de schijnzelfstandigen moeten worden aangepakt. Zij doelen op 'de zzp’ers die via concurrentievervalsende constructies de bouw-cao omzeilen en zo voor de laagste prijs kunnen werken'.
"Pay-rolling, uitzend- en detacheringsbureaus laten via listige contructies mensen voor een laag uurloon werken, verdienen hiermee zelf veel geld en zijn een doorn in het oog van mkb-ondernemers", volgens de Aannemersfederatie.
"Een bedreigende ontwikkeling die hiermee samenhangt is de teloorgang van het technisch onderwijs, omdat deze schijnzelfstandigen en andere cao-omzeilende werknemers geen O&O-premies afdragen. Tevens komt het vakmanschap voor de toekomst in gevaar, omdat de cao leegloopt en het onderwijs in de bouw grotendeels door de sector zelf wordt gefinancierd", zo wordt beschreven in het persbericht.
© 1996-2013 TMG Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: info@dft.nl
Gebruiksvoorwaarden | Privacy | Cookies | Cookie-voorkeuren | Disclaimer