wo 05 nov 2008, 19:39
Economische zorgen drukken Wall Street
NEW YORK (AFN) -
Zorgen over de economie drukten woensdag op Wall Street de verkiezing van Barack Obama tot president van de Verenigde Staten naar de achtergrond. Tegenvallende rapporten over de werkgelegenheid en de ontwikkeling van de dienstensector drukten de stemming.
Obama wacht een zware taak. Hij moet de Amerikaanse economie, de grootste ter wereld, uit de zwaarste crisis sinds de jaren dertig zien te loodsen. Zijn verkiezingszege kan volgens analisten leiden tot optimisme op de aandelenmarkten, maar voorlopig overheerst somberheid.
De Dow-Jonesindex van dertig toonaangevende fondsen noteerde tijdens de middaghandel een verlies van 3 procent op 9337 punten. De breed samengestelde S&P 500-index daalde 3,1 procent tot 974 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq moest 3,1 procent prijsgeven tot 1724 punten.
De banken Citigroup en Bank of America behoorden tot de sterkste dalers in de Dow met koersverliezen van 6,2 en 8,1 procent. Vliegtuigbouwer Boeing leed eveneens onder de hernieuwde kopzorgen bij beleggers over de economie en verloor 7,5 procent.
© 1996-2009 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: info@dft.nl
Privacy | Disclaimer