| Damrak sluit week af met verliesje | |
| De AEX is de week gesloten met een verlies van 0,2%. De koersen duikelden in de middag in het rood na tegenvallend banennieuws uit Verenigde Staten,... meer... |
Zaterdag in De Financiële Telegraaf:
V&D selecteert nu aan de poort
Europese belegger betaalt te veel voor fons
'Overheid laat mkb aan lot over'
De AEX-index sloot de dag af op 253,26, hetgeen een winst inhield van 8,1 punten, ofwel 3,3%. Het slot was tevens de hoogste stand van de dag. De Midkap eindigde 3,58% in de plus op 324,64.
Elders in Europa was de stemming ook zeer goed, maar de winsten waren iets minder groot dan in Amsterdam. De graadmeters van de beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs wonnen 2 tot 2,5%.
De koersfluctuaties bleven een groot deel van de dag bescheiden, evenals de omzetten. In de slotfase van de handel kwam echter extra vraag in de markt.Beleggers moesten het doen zonder inspiratie vanuit Amerika, want daar blijven de beurzen vandaag gesloten wegens de viering van Thanksgiving. Morgen houden de handelaren in New York het na een halve dag voor gezien.
Gisteren dreven koopjesjagers op Wall Street de aandelenkoersen voor de vierde achtereenvolgende handelsdag omhoog. De Dow Jones klom 2,9%, terwijl de Nasdaq 4,6% omhoog ging.
Ook op de Aziatische aandelenmarkten was het sentiment eerder op de dag positief. De terreuraanslagen in de Indiase stad Mumbai hadden weinig invloed op de westerse aandelenmarkten. Optimisme over de reddingsplannen van overheden wereldwijd droeg wel bij aan de goede sfeer op de beurzen.
In de loop van de ochtend werd bekend dat de werkloosheid in Duitsland over november meer daalde dan analisten hadden verwacht. Daarnaast bleek dat bedrijven en consumenten in de eurozone een stuk pessimistischer zijn geworden over de economie en dat de huizenprijzen in Groot-Brittannië voor de dertiende maand op rij zijn gedaald, weliswaar in een lager tempo dan voorheen.
De ondertoon op de beurzen wordt voorzichtig wat positiever, constateert Rob Koenders van Harmony Vermogensbeheer. "Vooral het feit dat het vele negatieve nieuws van de laatste dagen maar weinig invloed op de stemming heeft gehad, is bemoedigend", aldus de vermogensbeheerder.
Hedgefunds lijken langzamerhand klaar met het proces van 'deleveraging', het verminderen van de risico's in hun portefeuilles, en grijpen daarom misschien niet meer elke rally aan om te verkopen, meent Koenders. Hij acht in december een soort Kerstrally mogelijk, maar benadrukt wel dat dat dan nog steeds diep in een bear market zal gebeuren.
In de AEX waren de financials ditmaal sterk in trek, onder meer in navolging van Wall Street en een daling van sommige rentetarieven. De koers van Aegon steeg 13,3% tot €3,97. Rabo Securities gaf in een rapport aan veel vertrouwen te hebben in de nieuwe ceo in Nederland Marco Keim. Ook ING deed het goed en herstelde 11,4% tot €6,52.
De koers van Fortis steeg liefst 20% naar €0,71. De Europese Commissie verlengt het onderzoek naar de plannen van BNP Paribas om het grootste deel van de Belgische onderdelen van Fortis over te nemen.
BAM noteerde 8,6% hoger op €5,65. Het bouwbedrijf was in trek ondanks het bericht dat de winstgroei in de eerste negen maanden van dit jaar is afgevlakt door verslechterde marktomstandigheden.
Analisten waren erg te spreken over de resulaten van BAM. “De cijfers waren goed. Ze handhaven de winstverwachting voor de rest van het jaar, dat is altijd lekker. Reken maar uit wat je dividendrendement is bij de huidige koers”, aldus analist Edwin de Jong van SNS Securities.
TomTom (+15,6% op €4,74) behoorde eveneens tot de sterkste stijgers. Er was geen nieuws bekend over de maker van navigatie-apparatuur. Bodemonderzoeker Fugro was ook gewild en scoorde een plus van 8,5% op €25,23.
ArcelorMittal steeg 5,7% naar €19,87. Het staalconcern voert in overleg met vakbonden een programma door waarbij het hoopt op het vrijwillig vertrek van duizenden werknemers. De maatregel is nodig om een beoogde kostenbesparing van 1 miljard dollar te halen. De regeling kan betrekking hebben op 9000 werknemers, ongeveer 3 procent van het totale personeelsbestand.
Unibail Rodamco won 2,6% op €103,94. Het Frans-Nederlandse vastgoedfonds kreeg een adviesverhoging van UBS, van 'neutral' naar 'buy'. Volgens UBS heeft Unibail de sterkste balans in vergelijking met Franse branchegenoten en zal het als winnaar uit de crisis komen.
Een ander vastgoedbedrijf, Corio, kreeg juist een koersdoelverlaging aan de broek van Citigroup €58 naar €36. Het aandeel leed nauwelijks onder dit advies en noteerde 0,7% hoger op €33,89.
Tot de aandelen die in de min noteerden, behoorde Ahold (-3% op €9). CNV Dienstenbond heeft Albert Heijn een ultimatum gesteld. Als AH niet voor maandagochtend 06.00 uur ingaat op cao-eisen voor personeel in de distributiecentra, volgen acties. De FNV ging het CNV al voor. Verder leverden KPN, Wolters Kluwer en Philips elk rond de 1% in.
Tot de sterkste stijgers bij de Midkapfondsen behoorden AMG, Aalberts, Vopak en Boskalis. Deze aandelen boekten koerswinsten van bijna 8 tot 11%.
De koers van Ordina daalde echter 4,4% tot €2,60. Analisten van Keijser Capital verlaagden, na de winstwaarschuwing die de automatiseerder eerder gaf, het koersdoel van €9 naar €3.
Opvallend was verder dat bankverzekeraar SNS Reaal 1,5% verloor op €5,34.
Lokaal fonds Tie Holding noteerde 1 cent hoger op €0,10. Het softwarebedrijf kwam gisteren nabeurs met de resultaten over het vierde kwartaal, dat eind september afliep. De nettowinst bedroeg €5000. Een jaar eerder kwam er nog een verlies van €2,75 miljoen in de boeken terecht.
© 1996-2009 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: info@dft.nl
Privacy | Disclaimer
| AEX | 307,14 | -0,22% | 18:00 | |
| AMX | 481,44 | 0,61% | 18:02 | |
| ASCX | 448,11 | -0,18% | 18:02 | |
| BEL-20 | 2.431,71 | 0,52% | 18:00 | |
| FTSE 100 | 5.142,72 | 0,33% | 17:35 | |
| CAC-40 | 3.707,29 | -0,04% | 18:00 | |
| DAX | 5.488,25 | 0,13% | 17:45 | |
| SMI | 6.293,61 | 0,13% | 17:32 | |
| DOW JONES | 10.023,42 | 0,17% | 22:05 | |
| NASDAQ | 2.112,44 | 0,34% | 23:15 | |
| NIKKEI | 9.789,35 | 0,74% | 09:00 | |
| meer... | ||||
Geld lenen bij AFAB
Nu SNS Plussparen tot 2,75%
Vraag direct aan!
Boek nu uw
3,5%* rente: Fortis Bank
Claim hier je domeinnaam nu het nog kan!
Wat voor weer wordt het vandaag ?
| Omzet (mln stuks) | 0,0 | |
| Euro/Amerikaanse dollar | 21:59 | 1,4843 | |
| Euro/Britse pond | 23:15 | 0,8937 | |
| Euro/Japanse yen | 21:59 | 133,5308 | |
| Euro/Zwitserse frank | 22:59 | 1,5096 | |
| meer... | |||
| brent crude cash | 75,25 | 0,00 | |
| nymex wti | 77,63 | 0,00 | |
| meer... | |||
