| Slechte week voor Damrak | |
| Met hakken over de sloot heeft de AEX boven de grens van 310 punten de week beëindigd. Het beleggersvertrouwen in de bestendigheid van het... meer... |
| draka | -4,52% | ||
| nieuwe steen | -3,57% | ||
| antonov | -3,57% | ||
| vastned offices | -3,54% | ||
| corio | -3,13% | ||
| meer... | |||
Zaterdag in De Financiële Telegraaf:
Spyker overvalt personeel met overheveling productie
AOW-plan kost bouwvakkers 7 mille per jaar
Curatoren voorzien eerste betalingen in de zomer
De AEX-index eindigde na een overwegend vlakke handelsdag 0,2% hoger op 302,82 punten. Eerder in de middag gleed hoofdgraadmeter nog naar het laagste niveau van 299,88 punten. De Midkap-index klom 0,1% op 467,17 punten.
In de rest van Europa deden de beurzen het duidelijk beter. De indices van Parijs, Frankfurt en Londen wonnen 0,3% tot 1,2%.
Een sterk meevallend cijfer over de Amerikaanse productiesector zorgde even na vier uur voor een opleving van de koersen. De zogenoemde ISM-index, die de industriële bedrijvigheid meet, kwam in oktober uit op 55,7, terwijl economen vooraf rekening hielden met een stand van 53. Een stand van boven de 50 duidt op een groei van de activiteiten. "Het was een zeer goed cijfer", stelt Corné van Zeijl van SNS Asset Mangament. "De ISM-index is gestegen naar hoogste niveau sinds april 2006”. Toch waarschuwt hij voor al te veel optimisme. "Het gaat mogelijk om een tijdelijk effect door voorraadopbouw.” Ook de bouwuitgaven in de VS kwamen met een groei van 0,8% in september hoger uit dan verwacht. Deze berichten zorgden op Wall Street voor een spurt omhoog van de koersen. Afgelopen vrijdag was Wall Street sterk in mineur en de Dow Jones index liet een daling zien van 2,5 procent.
Van Zeijl is terughoudend over een verder herstel van de Amsterdamse beurs. "Het sentiment is sinds afgelopen week verzwakt, maar dat is ook logisch na de sterke opmars in voorgaande maanden. De verwachtingen van beleggers waren in de aanloop naar de derde kwartaalcijfers wellicht wat te hoog gespannen. Een goed voorbeeld daarvan is ASML dat vanaf begin oktober opliep richting €22, maar na de publicatie van meevallende kwartaalcijfers is de koers weer flink is teruggevallen.”
Negatief was het bericht dat CIT Group, een belangrijke Amerikaanse kredietverstrekker aan kleinere bedrijven, zichzelf failliet heeft verklaard. Verder werd in het weekend bekend dat drie grote Britse banken zich moeten opsplitsen.
Bij de AEX-aandelen werd het aandeel TomTom na de koersval in voorgaande handelsdagen door beleggers weer opgepikt en steeg 8,5% in waarde op €7,07.
DSM, dat morgen de kwartaalcijfers publiceert, was ook gewild en klom 2,4% naar €30,55. Analisten gaan uit van een behoorlijke verbetering van de resultaten in het derde kwartaal in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Effectenbank Theodoor Gilissen heeft het aandeel tijdelijk van de favorietenlijst gehaald onder meer vanwege de relatief sterke performance. Sinds begin januari is de koers van het chemieconcern al ruim 60% opgelopen.
Boskalis en BAM waren eveneens gevraagd en wonnen 2,5% respectievelijk 2,1% op €24,53 en €8,20. Fugro werd 2% hoger verhandeld op €38,76.
Ahold ging 1,3% duurder in andere handen over op €8,70. Volgens ING is het Nederlandse supermarktbedrijf een potentieel overnamedoelwit door de substantiële onderwaardering. De bank noemt de Britse branchegenoot Tesco als de voornaamste gegadigde.
TNT hield nog 0,1% over op €18,10, na een hogere winst eerder op de dag. Het post- en pakketjesbedrijf maakte over het derde kwartaal een winstdaling van 12,4 procent bekend. Dat was een minder grote daling dan analisten in doorsnee hadden verwacht. TNT handhaafde zijn verwachting dat er dit jaar binnen de postdivisie sprake is van een versnelde daling van de volumes.
De financiële waarden stonden aanvankelijk flink onder druk door de aangewakkerde onzekerheid over de financiële sector, maar de schade bleef uiteindelijk redelijk beperkt. Aegon moest 0,6% afstaan op €4,85, terwijl ING 0,8% inleverde op €8,86
Unibail Rodamco bungelde onderaan en noteerde 2,1% lager op €147,75. Het vastgoedfonds bracht vrijdag nabeurs een tussentijds handelsbericht naar buiten. De omzet steeg in de eerste negen maanden van 2009 met 4,4% in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf gaf geen outlook voor de rest van het jaar. Air France-KLM viel 1,2% terug op €10,33. Concurrent Ryanair waarschuwde bij de presentatie van de halfjaarcijfers voor verlies in de tweede helft van het boekjaar door lagere tarieven.
Bij de middelgrote fondsen droeg SNS Reaal de rode lantaarn en verloor 4,8% op €4,60. Ook Draka en Aalberts waren zwakgestemd, met verliezen van circa 2%.
Aan de andere kant was Océ 6,2% in herstel op €4,58. Wessanen deed het ook goed met een 5,6% hogere koers op €3,95. Beide aandelen werden afgelopen weekend aangeprezen in het tv-programma Business Class.
Nutreco noteerde 0,6% hoger op €34,60. Het diervoedingsbedrijf neemt een belang van 51 procent in een Braziliaans diervoerbedrijf. Nutreco liet, zonder financiële details te noemen, weten samen met de Brazilianen een leidende positie op te willen bouwen.
Bij de AScX-aandelen was KasBank één van de sterkste daler. Het aandeel gaf 4,5% prijs op €13,36 Brunel (+3,9% op 20) profiteerde van een positief analistenrapport van Rabo Securities. Volgens de analisten is het aandeel van de uitzender 25 tot 30% ondergewaardeerd.
Lokaal fonds DIM Vastgoed schoot 7,3% omlaag naar €5,10. De maatschappij maakte bekend dat het de waarde van zeventien van zijn Amerikaanse winkelcentra met in totaal 29,7 miljoen dollar moet afwaarderen. De afwaardering komt bovenop een afboeking van 25,5 miljoen dollar op vier andere Amerikaanse objecten.
© 1996-2009 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: info@dft.nl
Privacy | Disclaimer
| AEX | 310,03 | -1,05% | 18:03 | |
| AMX | 495,56 | -0,66% | 18:02 | |
| ASCX | 444,76 | -1,08% | 18:02 | |
| BEL-20 | 2.483,46 | -0,09% | 18:03 | |
| FTSE 100 | 5.251,41 | -0,31% | 17:35 | |
| CAC-40 | 3.729,36 | -0,82% | 18:03 | |
| DAX | 5.663,15 | -0,68% | 17:45 | |
| SMI | 6.277,46 | -0,15% | 17:31 | |
| DOW JONES | 10.318,16 | -0,14% | 22:04 | |
| NASDAQ | 2.146,04 | -0,50% | 23:15 | |
| NIKKEI | 9.497,68 | -0,54% | 09:00 | |
| meer... | ||||
Geld lenen bij AFAB
Valt je Lijfrente vrij?
Boek nu uw
3,3%* rente: Fortis Bank
Claim hier je domeinnaam nu het nog kan!
Nieuwe auto kopen?
Win gratis kaarten voor| Omzet (mln stuks) | 0,0 | |
| Euro/Amerikaanse dollar | 21:59 | 1,4860 | |
| Euro/Britse pond | 23:04 | 0,9001 | |
| Euro/Japanse yen | 21:59 | 132,2822 | |
| Euro/Zwitserse frank | 23:00 | 1,5122 | |
| meer... | |||
| brent crude cash | 76,50 | -0,17 | |
| nymex wti | 77,00 | 0,00 | |
| meer... | |||
