*

Zoeken
  Zoeken met  
20.3 °C
NW 3
 
files 38
42 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
di 24 jan 2012, 11:21

Advocaat trekt handen van MegaUpload

door onze redactie
Topadvocaat Robert Bennett vertegenwoordigt niet meer downloadsite MegaUpload. De jurist, die voormalige Amerikaans president Bill Clinton vertegenwoordigde in de Monica Lewinski-zaak, heeft zich teruggetrokken nadat bleek dat zijn kantoor ook cliënten heeft met belangen die recht tegen die van MegaUpload ingaan.

Advocaat Robert Bennet vertegenwoordigt downloadsite MegaUpload niet meer. Advocaat Robert Bennet vertegenwoordigt downloadsite MegaUpload niet meer. Foto: AP

De oprichters van de site worden in de Verenigde Staten beschuldigd van het faciliteren van het illegaal downloaden van films, muziek en software. Andere cliënten van het kantoor Hogan Lovells zouden juist het downloaden willen bestrijden. Volgens de gedragscode voor advocaten in de VS mag een kantoor niet twee cliënten met tegenstrijdige belangen vertegenwoordigen.

Bennett was overigens nog niet toegevoegd aan de groep advocaten die oprichter Kim Dotcom en de andere topmensen van MegaUpload ook daadwerkelijk in de rechtszaal zullen verdedigen. Hij fungeerde tot maandag alleen in een adviserende rol.

Volgens de openbare aanklager in de VS zou MegaUpload meer dan $175 miljoen verdiend hebben aan het serveren van auteursrechtelijk beschermde bestanden.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten