Via Apple’s Duitse site was het niet mogelijk de iPhone 3G en 4 modellen te kopen plus 3G/UMTS-gebaseerde iPads. De nieuwste iPhone 4S en de wifi-only iPads waren wel beschikbaar.
“Hoewel sommige iPad en iPhone modellen op dit moment niet beschikbaar zijn via Apple’s online winkel in Duitsland, zullen klanten geen probleem hebben ze te vinden in een van onze fysieke winkels of via een geautoriseerde reseller”, aldus een Apple woordvoerder.
Motorola bezit een patent op een techniek voor het draadloos versturen van data. Deze techniek wordt gebruikt in GPRS-netwerken. GRPS is een al iets verouderde netwerktechniek, maar wordt nog wel steeds ondersteund in vrijwel alle 3G-apparaten.
Volgens Motorola heeft het Apple sinds 2007 redelijke licentievoorwaarden aangeboden. Apple zegt echter dat van redelijke voorwaarden geen sprake is. Op 9 december jl. stelde de rechter in het Duitse Mannheim Motorola in het gelijk. Hij gaf daarbij aan dat een verkoopverbod voor alle 3G-apparaten in Duitland mogelijk is. Wel moest Motorola hier een onderpand van €100 miljoen voor betalen. De telefoonfabrikant heeft dit gedaan.
Apple zegt beroep aan te tekenen tegen de uitspraak om dat Motorola herhaaldelijk heeft geweigerd het patent aan Apple in licentie te geven onder redelijke voorwaarden. “Ondanks dat het 7 jaar geleden is uitgeroepen tot een industriestandaard patent”, aldus Apple.
De rechter in Mannheim brengt Apple de laatste tijd weinig goed nieuws. Vanmorgen stelde de rechtbank Motorola ook in het gelijk in een andere rechtszaak tegen het bedrijf uit Cupertino. Volgens de rechter maakt Apple met zijn iCloud-dienst inbreuk op een patent van telefoonproducent Motorola.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer