*

Zoeken
  Zoeken met  
20.3 °C
NW 3
 
files 44
53 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
vr 10 feb 2012, 12:52

Amber Alert-App bij kinderontvoeringen

door Jolande van der Graaf
AMSTERDAM -  Amber Alert lanceert vandaag een Amber Alert Nederland iPhone-app waarmee ouders razendsnel kunnen handelen als hun kind is ontvoerd of vermist is geraakt. Binnen 3 uur stond de app nummer 1 in de lijst van meest populaire gratis downloads in de App-store van Apple.

Juist gisteren, in het Brabantse Oudenbosch, bleek weer hoe een kind van het ene op het andere moment door een ontvoerder van de straat kan worden gegrist en kan worden meegenomen.

Gratis

Met de gratis, in de appstore van Apple te downloaden en volledig door de politie goedgekeurde app kunnen ouders voortaan meer maatregelen nemen. Met de Amber Alert-app is informatie over een kind - een foto en gegevens als lengte, gewicht en haar- en oogkleur - eenvoudigweg in een iPhone, iPad of iPod Touch op te slaan. Als een kind is zoekgeraakt, zijn ouders zo in staat om foto en informatie snel door te sturen naar de politie. Het idee is afkomstig van de Amerikaanse opsporingsdienst FBI dat onlangs een zogeheten Child Identification-app ontwikkelde. In de VS is deze app inmiddels razend populair.

Direct contact

Net als met de Amerikaanse app kan met de versie van Amber Alert Nederland direct contact worden opgenomen met de politie. De app bevat ook tips hoe mensen moeten handelen als een kind opeens weg is.

Met de Nederlandse app kan bovendien ook worden meegezocht naar vermiste kinderen. Gebruikers ontvangen direct een push-bericht als de politie een Amber Alert voor een vermist kind laat uitsturen. Via de app zijn verder foto’s van andere, al langer vermiste kinderen te bekijken.

Amber Alert Nederland is een initiatief van het landelijk bureau vermiste personen bij het Korps landelijke politiediensten en van softwarebedrijf Netpresenter in het Limburgse Beek. De Amber Alert-app is samen met Zyrcadia ontwikkeld.

Foto

Klpd-agent Carlo Schippers, gedragskundige en initiatiefnemer van Amber Alert Nederland: “Bij een vermissing telt iedere minuut. Voor de politie is het dan van groot belang om direct te kunnen beschikken over een recente en goedgelijkende portretfoto van een kind. De meeste ouders hebben wel een foto van hun kind in hun portemonnee, maar meestal zijn die foto’s verouderd, beschadigd en niet eenvoudig door te sturen. Een digitale foto heeft veel voordelen. Mensen hebben hun smartphone vaak bij zich en kunnen die recente, digitale foto van hun kind dan met één druk op de knop doorsturen naar de politie.”

Volgens Frank Hoen, oprichter van Amber Alert Nederland en directeur van Netpresenter, is de app ook een uitgelezen manier om een foto van een vermist kind snel bij veel mensen onder ogen te krijgen. “Zo’n 65 procent van alle verkochte telefoons vorig jaar bestond uit smartphones. We zijn ervan overtuigd dat smartphones de toekomst zijn bij het opsporen van vermiste kinderen.”

De app is uitgebreid getest en waarborgt volgens Hoen de privacy van de gebruiker. “Foto’s en informatie die worden ingevoerd in de app worden alleen opgeslagen op de iPhone, iPad of iPod Touch zelf en niet op een centrale server. De opgeslagen informatie over het eigen kind wordt niet naar de politie gestuurd. Dat gebeurt pas als de gebruiker hier expliciet opdracht toe geeft.”

Snelheid

Hoe belangrijk snelheid is bij kinderverdwijningen, wijst eerder onderzoek naar 735 dodelijk verlopen kinderontvoeringen in Amerika uit. Ruim 44 procent van deze jongens en meisjes werd binnen een uur door de ontvoerder omgebracht. Drie uur na de kidnap lag dat percentage al op 74 procent. Slechts één procent van de Amerikaanse slachtoffertjes werd langer dan een dag door hun kidnapper in leven gehouden.

U kunt de AMBER Alert iPhone App hier downloaden


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten