Onduidelijk is hoe en door wie de gegevens naar buiten zijn gebracht. De webshop heeft inmiddels aangifte van inbraak bij de politie gedaan, meldt Security.nl.
Het openbaar worden van de gebruikersnamen en wachtwoorden was eerder voor KPN mede aanleiding de e-maildienstverlening aan al haar 2 miljoen gebruikers tijdelijk te stil te leggen. Dit had grote gevolgen, met name voor kleine ondernemers. Inmiddels is deze dienst weer in de lucht.
Een lezer van Geenstijl had gisterenavond al ontdekt dat in het bestand met ruim 500 klantnamen drie keer het wachtwoord ‘’babydump” voorkwam. Een hacker die volhoudt betrokken te zijn bij de inbraak bij KPN, ontkende eerder ten stelligste dat er een verband was met de gelekte klantenlijst. Naar thans blijkt, houdt de hack van KPN inderdaad geen verband met de diefstal van wachtwoorden bij Babydump.
Dat veel mensen bij Babydump zwakke wachtwoorden gebruikten, laat zich nu ook makkelijk verklaren. Het kan klanten niet veel schelen voor sites waar ze weinig komen, makkelijk te achterhalen wachtwoorden te kiezen.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer