De eerste selectie van websites die geschikt zijn voor kinderen van 2 tot 11 jaar is gemaakt door een deskundige redactie. Vervolgens kunnen ouders de lijst aanvullen met websites die zijzelf geschikt achten voor hun kroost. En volgens goed Web 2.0-gebruik kunnen ze deze informatie vervolgens delen met andere ouders.
MyBee is geen gesloten geheel. Kinderen kunnen gewoon zoeken via Google. Als een kind daardoor op een website terecht komt die nog niet door MyBee is beoordeeld verschijnt er een bijtje in beeld met de boodschap dat de website nog niet bekeken is. Het is dan de bedoeling dat het kind zijn ouders erbij roept die dan kunnen beoordelen of de betreffende pagina wel of niet geschikt is.
De kinderbrowser heeft geen advertentieblokker aan boord. “We zijn niet tegen reclame”, vertelt Remco Pijpers van MijnKindOnline. “Wel kijken we of advertenties aan bepaalde richtlijnen voldoen. Reclame voor gratis ringtones die niet gratis zijn of reclame verpakt in spelletjes komen niet door de keuring.”
De kinderbrowser is dankzij een financiële bijdrage van KPN gratis te downloaden op www.mybee.nl . Alleen Internet Explorer kan met MyBee overweg, mensen met een Mac of Linux kunnen er dus geen gebruik van maken.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer