*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-6 °C
O 2
 
files 23
28 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
Is er ook prepaid mobiel internet voor tablets?
Ja, wil je af en toe gebruik maken van mobiel internet dan is prepaid de beste oplossing.
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten
 
wo 02 jul 2008, 09:37

Supercomputer helpt bij diagnose osteoporose

onze redactie
AMSTERDAM -  Computerfabrikant IBM heeft een nieuwe manier gevonden om de botziekte osteoporose bij patiënten te ontdekken. Hierbij wordt gebruik gemaakt van één van de supercomputers van het bedrijf, Blue Gene.

Bron: IBM Bron: IBM

Bij osteoporose wordt de integriteit van botten aangetast, waardoor patiënten een groter risico op breuken hebben.

Momenteel wordt bij het determineren van de ziekte gebruik gemaakt van röntgenstraling. Het probleem is dat deze test niet goed is voor het analyseren van de interne botstructuur.

Onderzoekers van IBM hebben nu een manier gevonden waarbij het bot van patiënt geanalyseerd wordt en waarbij de interne structuur gesimuleerd wordt naar aanleiding van de fysieke eigenschappen van het bot. Dat meldt Cnet.com.

Volgens de ontwikkelaars van de methode kan in slechts 20 minuten zo’n 90 gigabyte aan data aan artsen geleverd worden. Hoewel supercomputers nog geen gemeengoed zijn in ziekenhuizen, verwacht IBM dat gewone desktop-pc’s binnen tien jaar even krachtig zijn als Blue Gene.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!
Gerelateerde artikelen