*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-4 °C
NO 2
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
Welke mobiel internet abonnement is het beste voor een tablet?
Als je de tablet meestal ergens gebruikt waar je toegang hebt tot WiFi en af en toe eens onderweg, dan is...
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten
 
vr 04 jul 2008, 10:23

Viacom krijgt gegevens YouTube-gebruikers

onze redactie
AMSTERDAM -  Zoekgigant Google moet de gebruikersnamen en IP-adressen van alle geregistreerde YouTube-gebruikers overhandigen aan mediabedrijf Viacom. Dat is één van de bepalingen van de rechter in een rechtszaak die de eigenaar van ondermeer MTV en filmstudio Paramount tegen het moederbedrijf van de videosite heeft aangespannen.

YouTube-oprichter Steve Chen. YouTube-oprichter Steve Chen.

De rechtszaak werd aangespannen omdat op YouTube duizenden clips te zien zijn van tv-programma's of films waar Viacom het copyright op bezit. Daarbij gaat het onder meer om muziekvideo’s van MTV. De mediareus eist nu dan ook een miljard dollar als schadevergoeding.

Eerder wees de rechter een eis af waarbij Viacom inzage in de zoektechnieken van Google wilde. De gebruikersgegevens zijn in totaal goed voor twaalf terabyte (12.000 gigabyte) aan data

Het feit dat er nu persoonlijke gegevens overgedragen worden, heeft tot veel protest geleid. Viacom stelt echter dat het de verkregen data niet zal gebruiken om achter individuele gebruikers aan te gaan, maar enkel om trends in videopiraterij te kunnen analiseren. Waarom daar IP-adressen - een uniek 'adres' dat elke internetgebruiker heeft - voor nodig zijn, wilde het bedrijf niet zeggen.

Volgens privacy-activisten dreigt Viacom nu informatie in handen te krijgen die behoort tot de persoonlijke levenssfeer van computergebruikers. Beschermende wetgeving uit 1988, ingevoerd nadat naar buiten was gekomen welke films een kandidaat voor het Hooggerechtshof huurde bij de videotheek, zou daarbij terzijde worden geschoven.

Google probeert ondertussen een manier te vinden waarmee zowel Viacom als haar gebruikers kunnen leven. Zo wil het bedrijf eerst alle gegevens anonimiseren, als dit van het mediabedrijf in elk geval mag.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!
Gerelateerde artikelen