*

Zoeken
  Zoeken met  
14.7 °C
N 2
 
files 9
13 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 30 jul 2008, 14:49

Consortium pusht cloud computing

door onze redactie
AMSTERDAM -  Hewlett-Packard, Intel en Yahoo gaan samenwerken met academici bij de ontwikkeling van een experimenteel netwerk om zogenoemde ‘cloud-computing’ projecten op grotere hoogten te brengen.

Cloud-computing projecten zijn webdiensten die miljarden gebruikers tegelijkertijd kunnen bereiken. Gegevens en programma's worden niet langer opgeslagen en beheerd op de eigen computer maar op servers op afstand.

De oprichters van het nieuwe consortium willen een speelveld creëren voor individuele onderzoekers en organisaties om een bijdrage te leveren aan onderzoek naar software, netwerkmanagement en hardware die nodig zijn om webdiensten aan te bieden als miljarden computer- en telefoongebruikers online komen.

Cloud Computing is een nieuwe term die rondzoemt in de industrie. Met de term wordt bedoeld dat internetgebaseerde hardware en software geheel beheerd kunnen worden via het web. “Op den duur zal de hele planeet hierop vertrouwen, net als bij elektriciteit”, vertelt een toponderzoeker van Yahoo. Alles van de dagelijkse communicatie tot winkelen en entertainment moet volgens hem altijd overal beschikbaar zijn via on-demand diensten.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten