Eigenaar Bram Heerink die de naam in 2001 claimde weigerde dat echter en ging in hoger beroep. Tevergeefs bleek gisteren.
Volgens de rechter moet het belang van Heerink wijken voor het zwaarwegend belang van de Staat om de burgers goed en snel te kunnen informeren op het gebied van hulpdiensten. Overigens heeft Heerink nooit aangegeven welk belang voor hem verbonden is aan de registratie van de domeinnaam. Hij heeft de naam alleen gebruikt om door te linken naar andere websites, waaronder pornografische.
Heerink kreeg de domeinnaam 112.nl in handen op het moment dat de Stichting Internet Domeinnaamregistratie (SIDN) nog geen domeinnamen uitgaf die uitsluitend uit cijfers bestonden. Hij gebruikte echter een trucje door de domeinnaam www.112.nl te registreren. Bij het intikken van deze domeinnaam vertaalt de browser de internetpagina www.www.112.nl automatisch naar www.112.nl.
Op dit moment gebruikt de Staat de domeinnaam 112.nl om door te linken naar 112sos.nl, nu nog de officiële site van het alarmnummer 1-1-2. Of dit in de toekomst verandert is nog niet bekend.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer