PayPal werd zes jaar geleden overgenomen door eBay en staat sindsdien voornamelijk bekend als de dienst waarmee kopers en verkopers betalingen regelen. Toch is het ook blijven groeien op het vlak van gebruik door bedrijven en andere instanties die transacties via een eigen website willen regelen. Dit gebeurt via het bedrijfsonderdeel Merchant Services.
Volgens PayPal-topman Scott Thompson is deze groei vooral te danken aan de vele eBay-ers die nu een eigen bedrijf hebben opgericht en de betaaldienst ook daar in betrokken hebben. Inmiddels is het bedrijf verantwoordelijk voor de financiële transacties van een derde van de honderd grootste internetwinkels. Ook blijft de internationale tak doorgroeien. Thompson stelt dat in de tweede helft van 2009 er meer geld uit transacties van buiten de Verenigde Staten binnen gaat komen dan dat het nu van binnen de VS ontvangt.
Voor de toekomst ziet de betaaldienst nog wel brood in Rusland. Hier is de elektronische infrastructuur zeer beperkt en Thompson denkt dan ook dat PayPal een leidende rol kan spelen op dit gebied.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer