'Google Chrome' moet het onder meer makkelijker maken om webapplicaties te draaien. Ook maakt de software het surfen op internet sneller, aldus het bedrijf. Om ondermeer dingen als video beter te laten werken, heeft Google het programma zo opgezet dat elke 'tab' in de browser compleet op zichzelf werkt. Als een website voor problemen zorgt wordt alleen deze tab afgesloten, in plaats van de hele browser, zoals dat nu in Internet Explorer en Firefox gebeurt.
Browsers worden door internetbedrijven als Google en Microsoft gezien als belangrijke programma's. Met een eigen internetbrowser kunnen ze hun eigen webdiensten promoten. Bovendien kan een bedrijf op deze manier de software naadloos laten aansluiten op zijn andere programma's en diensten.
Ook Chrome bevat een zogenaamde 'privacy'-knop. Deze zorgt ervoor dat alles wat er gebeurt niet op de betreffende pc wordt opgeslagen. Zodoende zijn ondermeer geschiedenis en cache niet nazoekbaar.
Om uit te leggen waarom de browser zo speciaal is, heeft het bedrijf een strip online gezet. Deze is hier te lezen.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer