MCN verdient geld door het plaatsen van advertenties naast de zoekresultaten op mobiele telefoons. Het bedrijf gaat er vanuit dat deze markt de komende jaren elk jaar dubbele groeicijfers laat zien door de stijgende consumptie van mobiele data en de groei van mobiele content.
"De mobiele zoekmarkt beweegt zich van de investeringsfase naar een stadium waar er winst gemaakt wordt", aldus Kimmo Paaso, mede-oprichter van MCN.
Nu steeds meer mobiele telefoons zijn uitgerust met een webbrowser zetten internetbedrijven als Google en Yahoo vaart achter het brengen van online diensten als zoeken, e-mail en routekaarten, naar de mobiele telefoon. Paaso zegt niet bang te zijn voor deze bedrijven die zich op dezelfde markt begeven. "Wat zij bieden is totaal anders, we vullen elkaar aan."
Veel zoekopdrachten op de mobiele telefoon zijn geen generale webspeurtochten, maar zoektochten naar mobiele content, zoals muziekbestanden of games. MSN laat content providers betalen voor clicks die afkomstig zijn van de zoekopdrachten. Het bedrijf denkt zich binnen deze niche markt staande te kunnen houden tussen de grote rivalen.
Het bedrijf dat inmiddels $16 miljoen bij investeerders heeft weggehaald, heeft zijn eerste succes op de Japanse markt al binnen. De grootste lokale telecomoperator van het land, NTT DoCoMo maakt gebruik van zijn technologie. Ook werkt MCN er samen met Yahoo Japan.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer