*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-4 °C
O 3
 
files 147
190 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
Is er ook prepaid mobiel internet voor tablets?
Ja, wil je af en toe gebruik maken van mobiel internet dan is prepaid de beste oplossing.
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten
 
do 06 nov 2008, 09:56

Yahoo! lonkt weer naar Microsoft

SAN FRANCISCO -  Het Amerikaanse internetbedrijf Yahoo! heeft toch weer interesse in een overname door softwaregigant Microsoft. Yahoo!-topman Jerry Yang verklaarde donderdag dat de acquisitie van zijn onderneming ook het beste is voor Microsoft.

Foto: AFP

Yahoo! zag woensdag een advertentiepact met Google stuklopen. Google verklaarde dat de samenwerking waarschijnlijk had geleid tot een fel gevecht met de Amerikaanse mededingingsautoriteiten. Het internetbedrijf is dominant op het gebied van de verkoop van webadvertenties. Dat komt vooral door het succes van zijn zoekmachine.

Microsoft heeft eerder dit jaar al geprobeerd Yahoo! te kopen. De partijen konden het echter niet eens worden over de prijs. Microsoft was bereid om 47,5 miljard dollar (37 miljard euro) te betalen.

Na het afketsen van de overname dook Yahoo! in juni dit jaar in de armen van Google, wat veel kwaad bloed heeft gezet bij Microsoft. Het was de bedoeling dat Google zou helpen bij de verkoop van advertenties op de internetpagina's die Yahoo! beheert.

De softwaregigant liet vorige maand nog weten geen interesse meer te hebben in Yahoo!. Analisten denken echter dat beide partijen weer toenadering zullen zoeken. Zowel Yahoo! als Microsoft heeft op internet grote moeite op te boksen tegen Google.

Yahoo! moet wel rekening houden met slechtere voorwaarden voor een overname, aldus technologie-analist Henry Blodget. „Mogelijk gaat Microsoft toekijken hoe Yahoo! helemaal implodeert.”

Volgens Blodget heeft het afketsen van het advertentiepact met Yahoo! weinig gevolgen voor Google. De exploitant van 's werelds meest gebruikte zoekmachine op internet zou vooral bang zijn geweest voor imagoschade als de mededingingsautoriteiten de samenwerking met juridische middelen zouden dwarsbomen, zo stelde hij. „Yahoo! is hier de grote verliezer.”


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!