Bedrijven als Yahoo en haar grote concurrent Google bewaren ondermeer zoekopdrachten van bezoekers om op deze manier te bestuderen hoe mensen naar informatie zoeken. Dit is echter een gevoelig onderwerp en zowel de regering van de Verenigde Staten als de Europese Unie hebben bezwaren aangetekend tegen deze werkwijze.
In september kondigde Google aan alle gegevens te anonimiseren na negen maanden. Dat wil zeggen dat de koppeling tussen de gegevens en specifieke IP-adressen na die periode wordt opgeheven. Dat is nu nog achttien maanden. Tenslotte heeft Microsoft al publiekelijk gesteld dat het bereid is een bewaartermijn van zes maanden te ondersteunen.
Yahoo's nieuwe beleid wordt in fases ingevoerd. In 2010 zullen alle bedrijfsonderdelen de plannen doorgevoerd hebben. Met de nieuwe bewaartermijn hoopt Yahoo het vertrouwen van haar klanten in het bedrijf te vergroten.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer