De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
8 °C
ZW 3
 
files 2
4 km.
euro95
diesel
1,561
1,189
 
 

Columnisten

columnist Robert Webbe
Technisch productspecialist van Belcompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie

Is prepaid opwaarderen mogelijk in het buitenland?
Opwaarderen zelf is mogelijk, echter opwaardeerkaarten kopen in de meeste gevallen niet.
Meer Columnisten
 
vr 16 jan 2009, 05:30

Veel bellers luisteren berichten niet af

'Voicemail is achterhaald'

door Rien Meijer
AMSTERDAM -  Het lijkt erop dat de voicemail zijn langste tijd heeft gehad. Ruim één op de vijf mobiele bellers luistert de ingesproken berichtjes nooit af of belt direct terug zonder het bericht te beluisteren. En bij één op de drie bellers staat de voicemailoptie zelfs permanent uitgeschakeld.

"Voicemail is achterhaald", constateert Vergelijk.nl, dat onderzoek deed naar het mobiele belgedrag van Nederlanders. Veel bellers zijn zelf ook al tot die conclusie gekomen, want een kwart stuurt een sms-bericht of e-mail als iemand mobiel niet bereikbaar is. Veertig procent van de bellers spreekt alleen in 'noodgevallen' een bericht in.

Ben Woldring van de bekende website Bellen.com herkent de tendens. Hij schrijft die deels toe aan het feit dat telecombedrijven ertoe zijn overgegaan voor elk gesprek - hoe kort ook - minimaal één minuut in rekening te brengen. Dus ook als je iemands voicemail aan de lijn krijgt of je eigen berichten wilt beluisteren.

Ook KPN zelf

"Veel consumenten hebben de functie daarom uitgeschakeld", zegt Woldring. "En als de aanbieders niet snel met nieuwe voicemailtoepassingen komen, zoals het langdurig archiveren of doorsturen naar e-mail van belangrijke berichten, denk ik dat zakelijke bellers dit voorbeeld zullen volgen en overschakelen op e-mail."

Marktleider KPN kon gisteren geen commentaar geven; de woordvoerder reageerde niet op het ingesproken bericht.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter