*

Zoeken
  Zoeken met  
20.3 °C
NW 3
 
files 54
49 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 26 feb 2009, 14:45

Noorwegen krijgt 'nettnøytralitet'

door onze redactie
AMSTERDAM -  Diverse Noorse internetproviders en de Post- en Telecommunicatieauthoriteit aldaar hebben deze week afspraken gemaakt over netneutraliteit. Ondermeer werd besloten dat de providers gebruikers niet zullen limiteren in de manieren waarop zij het internet gebruiken.

Ook zullen de providers duidelijk aangeven wat de kwaliteit en capaciteit is van de diensten die zij aanbieden. Tenslotte zal niet worden gediscrimineerd op wat voor programma's (zoals internetbrowsers of downloadprogramma's) gebruik maken van het netwerk, zolang zij het niet schaden en niet illegaal zijn om te gebruiken.

De afspraken zijn gemaakt om ervoor te zorgen dat providers niet hun eigen diensten, bijvoorbeeld internettelefonie, voorrang geven over diensten van derden die van hetzelfde netwerk gebruik maken. Om deze reden is netneutraliteit een heet hangijzer in veel landen zoals Amerika, waar bedrijven vooral hun eigen producten en diensten willen leveren aan hun abonnees.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten