De D5000 beschikt net als de D90 over een 12,3 megapixel sensor. en over een 11-punts autofocus (AF-)systeem. Naast fotograferen is het net als bij de D90 ook mogelijk HD filmopnames te maken via de D-movie functie.
Dankzij de flexibele, beweegbare 2,7-inch LCD-monitor kun je de camera altijd in de juiste stand houden voor de opname die je wilt te maken. Of je nu tijdens een concert een foto wilt maken over het publiek heen of juist laag bij de grond door de kantelbare monitor heb je altijd een goed zicht op het onderwerp. Ook kun je de monitor helemaal omdraaien om zo een zelfportret te maken.
Dankzij 19 verschillende onderwerpstanden hoeven hobbyfotografen niet alle kneepjes uit het vak van digitale fotografie te beheersen om goede foto's te kunnen maken. Door de instelknop naar 'scene' te draaien en de geschikte onderwerpsstand te kiezen, optimaliseert de camera zelf de instellingen. De camera geeft bovendien een voorbeeldfoto weer om te helpen bij de selectie van de geschikte onderwerpstand.
De Nikon D5000 is vanaf 1 mei 2009 verkrijgbaar. De body heeft een adviesprijs van €799. Verder zijn er diverse kits te koop, waarbij de body in combinatie met een of twee lezen aangeboden worden. De prijzen van deze kits lopen uiteen van €859 tot €1499.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer