*

Zoeken
  Zoeken met  
20.3 °C
NW 3
 
files 63
59 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 20 mei 2009, 16:42

Elektrische schok door oordopjes iPod

door onze redactie
AMSTERDAM -  iPhone en iPod gebruikers kunnen een kleine, snelle elektrische schok krijgen via hun oordopjes. Dit wordt veroorzaakt door de opbouw van statische elektriciteit. Mensen die naar de apparaten luisteren in extreem droge lucht lopen het meeste risico.

Apple waarschuwt hiervoor op zijn Engelstalige website. De fabrikant vergelijkt de schok met die van een persoon die zijn hand over een vloerkleed wrijft en daarna een deurknop aanraakt. Volgens Apple betekent het krijgen van een statische schok dan ook niet dat de uitrusting van Apple niet deugt.

”Deze gesteldheid beperkt zich niet tot de hardware van Apple en statische elektriciteit kan zich nagenoeg rond elke hardware opbouwen en kan ontladen bij gebruik van oordopjes van alle merken”, aldus Apple op de website.

Apple heeft niet gezegd waarom het juist maandag met de waarschuwing naar buiten is gekomen. Het lijkt te maken te hebben met het discussieplatform op de eigen ondersteuningssite van Apple waar onlangs een aantal gebruikers hun zorgen uitten over het krijgen van kleine elektrische schokjes.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten