Volgens the Wall Street Journal heeft het ministerie van justitie formele verzoeken tot informatie gestuurd aan alle partijen die bij de schikking betrokken zijn. Google trof in oktober 2008 een schikking met vijf leden van de Association of American Publishers en de Author's Guild in een rechtszaak die laatstgenoemden tegen de zoekmachine aanspanden. De schikking betreft een betaling van Google van 125 miljoen dollar.
Een ander onderdeel van de schikking is dat boeken die niet meer beschikbaar zijn wel via de dienst van Google 'gekocht' kunnen worden. In feite kopen consumenten de rechten om het boek online te mogen lezen.Ook krijgt Google het alleenrecht op verweesde boeken, dat zijn boeken die onder het Amerikaanse auteursrecht vallen maar waarvan onduidelijk is wie de auteursrechthebbenden zijn.
Schrijvers en uitgevers kunnen bij Google aangeven dat ze niet willen dat hun werk gedigitaliseerd wordt of zich aanmelden voor een vergoeding. Als ze niets doen, mogelijk omdat ze niet op de hoogte zijn van de overeenkomst, wordt er vanuit gegaan dat ze hun medewerking verlenen. Ook krijgen ze dan geen vergoeding, omdat dat immers lastig als de schrijver of eigenaar van de rechten niet bekend is.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer