Ontwikkelaar Cyber Oak nam de filtersoftware van de Chinese regering onder de loep en kwam erachter dat een groot deel van het programma regelrecht is overgenomen van haar internetfilter, CyberSitter. Om deze reden heeft Cyber Oak computermakers als Dell en HP verzocht om nog maar even te wachten met het installeren van het filter, Green Dam-Youth Escort genaamd. Desalniettemin is de software in China al op ongeveer negen miljoen pc's geïnstalleerd.
De Chinese makers van Green Dam ontkennen dat ze programmeercode gestolen hebben. Een woordvoerder van de Chinese regering heeft desondanks laten weten het probleem te onderzoeken.
De filtersoftware heeft wereldwijd voor consternatie gezorgd. Volgens de China is het vooral bedoeld om kinderen en jongeren te beschermen tegen pornografie. Het bleek echter al snel dat het filter ook politiek gevoelige content blokkeert.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer