Onderzoek van het tijdschrift PC World wijst uit dat zoekopdrachten die in gesimplificeerd Chinees worden uitgevoerd andere zoekresultaten opleveren dan opdrachten in het Engels of traditioneel Chinees dat voornamelijk gebruikt wordt in Hong Kong en Taiwan. Gesimplificeerd Chinees iwordt n China zelf gebruikt.
Zo levert een zoektocht naar foto's van het Tiananmen-plein in het Engels de bekende plaatjes van uitrukkende tanks op tijdens het studentenprotest van 1989. Wordt de zoekopdracht in gesimplificeerd Chinees ingevoerd, dan zijn deze foto's ineens compleet afwezig. Hetzelfde patroon herhaalt zich bij politiek gevoelige zoektermen als Falun Gong (een Chinese sekte waarvan lidmaatschap in het land verboden is).
Zou Microsoft ervoor kiezen om de 'verboden' zoekresultaten toch te tonen, dan riskeert het bedrijf een internetblokkade in China. Datzelfde geldt voor Google.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer