*

Zoeken
  Zoeken met  
20.3 °C
NW 3
 
files 65
74 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 29 jul 2009, 15:30

Malware vaker vermomd als anti-virus

door onze redactie
AMSTERDAM -  Elke maand raken tientallen miljoenen computers besmet met een virus via malware dat zich voordoet als anti-virus software. Dit blijkt uit een nieuw onderzoek van Pandalabs waarover CNET News bericht.

Nederland is een populaire plek om kwaadaardige websites te hosten. Nederland is een populaire plek om kwaadaardige websites te hosten.

In het eerste kwartaal van 2008 onderschepte Pandalabs zo’n duizend voorbeelden van valse anti-virussoftware. In een jaar tijd groeide dit uit naar 111.000 en in het tweede kwartaal van 2009 is dit zelfs gegroeid naar 374.000.

De nepsoftware geeft valse waarschuwingen over infecties in een poging gebruikers over te halen te betalen voor software die ze niet nodig hebben. Zo’n drie procent van de mensen die deze nepmeldingen ontvangt betaalt meer dan 50 dollar voor een jaarabonnement. Ook installeert de nepsoftware veelal een Trojan of andere malware op de pc van het slachtoffer.

Uit onderzoek van Pandalabs blijkt dat 3 tot 5 procent van alle mensen die hun pc scannen met anti-virus software van Panda geïnfecteerd zijn. Op basis daarvan en wereldwijde computerstatistieken van Forrester schat Pandalabs dat er zo’n 35 miljoen computers per maand geïnfecteerd raken door valse anti-virus software.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten