Brein is inmiddels benaderd door de Nederlandse advocaat van de beheerders. Volgens de website Torrentfreak gaat het om Ernst-Jan Louwers, een specialist op het gebied van auteursrecht. "We hebben met de advocaat afgesproken dat zo snel mogelijk verzet zullen aantekenen. Als de heren hun afspraken nakomen dan zullen wij hen nog niet dwingen om de site voor Nederland af te sluiten", zegt Brein directeur Tim Kuik. "Als de geplande overname door Global Gaming Factory later deze maand plaatsvindt dan zal GGF aan het vonnis dienen te voldoen."
Kuik denkt dat de heren achter The Pirate Bay er goed aan doen verzet aan te tekenen en hun verhaal te vertellen. Bij de zaak die Brein tegen de site had aangespannen, kwam niemand namens The Pirate Bay opdagen. Daardoor kunnen ze nu alsnog verzet aantekenen, wat overigens niet hetzelfde is als een hoger beroep. ”Het is echter niet meer dan uitstel van executie. Hun argumenten zijn niet steekhoudend. Het lijdt gezien de eerdere rechtspraak in Nederland geen twijfel dat het vonnis stand zal houden", aldus Kuik.
Louwers bevestigde maandag namens de beheerders te zullen optreden. Over de verdediging wilde hij weinig kwijt, omdat hij nog niet alle dossiers kent. Louwers zei wel te twijfelen of Brein wel de juiste personen aanpakt. Niet de beheerders, maar een bedrijfje op de Seychellen zou eigenaar zijn van de site. De advocaat verwacht in de loop van volgende week meer over de zaak te kunnen zeggen.
Het verweer dat Brein niet de juiste partij zouden hebben gedagvaard houdt volgens Kuik geen stand. "Wij hebben voldoende informatie dat de heren die zijn gedagvaard daadwerkelijk verantwoordelijk zijn voor de website", zegt Kuik. "Die verantwoordelijkheid kunnen zij niet zomaar afwentelen op een schimmig bedrijfje op de Seychellen. Een rechter prikt daar doorheen."

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer