*

Zoeken
  Zoeken met  
20.3 °C
NW 3
 
files 65
74 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
di 11 aug 2009, 17:20

’Nokia ruilt Symbian in voor Maemo’

door onze redactie
AMSTERDAM -  Symbian is te veel verouderd om gelijke tred te kunnen houden met Apple en RIM. Het Finse Nokia zou daarom haar nieuwe smartphones voorzien van het op Linux gebaseerde besturingssysteem Maemo dat het nu al gebruikt voor een serie zakcomputers. Dat meldt Financial Times Deutschland op basis van bronnen dichtbij het bedrijf.

Foto: MobileCrunch.com

De eerste Nokia smartphone die draait onder Maemo zal volgens deze bronnen al over enkele weken op de markt verschijnen. Wellicht dat de lancering plaatsvindt tijdens de Nokia World conferentie begin september in Stuttgart. Nokia heeft in een reactie op het bericht in FTD laten weten niet te reageren op speculaties.

Nokia is het Symbian besturingssysteem al vele jaren trouw. Vorig jaar namen de Finnen het Britse Symbian geheel over voor een bedrag van circa 264 miljoen euro. In april van dit jaar droeg het de software over aan de Symbian Foundation waarbinnen anderen mee kunnen werken aan de doorontwikkeling van het systeem.

Volgens bronnen dichtbij de Finse fabrikant is de code van Symbian echter te veel verouderd om de concurrentie aan te kunnen gaan met rivalen als Apple en RIM. De software van Symbian is gebaseerd op het EPOC besturingssysteem dat in de jaren 90 draaide op zakcomputers van Psion. Het kost volgens deskundigen heel veel inspanning om veranderingen aan te brengen in deze complexe structuur.

Al in juli gaf een Nokia manager die verantwoordelijk is voor Maemo op een ontwikkelaarsbijeenkomt in Gran Canaria aan dat men bezig was Maemo door te ontwikkelen voor een mainstream platform voor mobiele telefoons.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten