*

Zoeken
  Zoeken met  
20.3 °C
NW 3
 
files 65
74 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 12 aug 2009, 17:02

Microsoft moet betalen in patentzaak

REDMOND -  Het Amerikaanse softwareconcern Microsoft is door een rechtbank in de Amerikaanse staat Texas veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van ruim 290 miljoen dollar (205 miljoen euro). Het bedrijf is schuldig bevonden aan de schending van een patent van een andere softwarefirma, i4i.

Het gaat om een patent voor zogenoemde xml-documenten. Het Canadese i4i maakt software om documenten codes mee te geven zodat computers die kunnen lezen. Het bedrijf beweert dat Microsoft bewust het patent heeft geschonden in zijn Word-software voor tekstverwerking. Sinds 2007 loopt er een rechtszaak. In mei gaf een juryrechtbank i4i al gelijk.

Microsoft mag over zestig dagen in de Verenigde Staten ook geen producten meer verkopen waarmee xml-documenten kunnen worden geopend. Dit zou in de praktijk een verbod op Word betekenen, maar Microsoft gaf woensdag aan tegen de uitspraak in beroep te gaan. Volgens een woordvoerder van de softwaregigant is het patent waarop i4i zich beroept „ongeldig”.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten