*

Zoeken
  Zoeken met  
20.3 °C
NW 3
 
files 65
73 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 12 aug 2009, 17:50

Telefoonnummers bn’ers online door foutje GPD

door onze redactie
AMSTERDAM -  Een database met duizenden telefoonnummers en andere privé-gegevens van bekende en minder bekende Nederlanders van persbureau GPD is via Google toegankelijk geweest. Technologiesite Tweakers ontdekte de fout en kreeg telefoonnummers in handen van onder meer Geert Wilders, Mart Smeets en Gerard Spong.

Geert Wilders Geert Wilders Foto: Reuters

Journalisten van de GPD gebruiken de database op de GPD-webserver om telefoonnummers op te slaan en te zoeken. De database is bedoeld voor het intranet, maar bleek ook bereikbaar te zijn via internet.

Tweakers schrijft dat het vinden van de database niet moeilijk was. “Het uitvoeren van een Google-zoekopdracht met 'site:' en het ip-adres van een GPD-site is afdoende om een lijst met telefoonnummers te krijgen”, aldus de technologiesite. “De site is weliswaar via een login afgeschermd, maar in de tekst van de zoekresultaten en via de Google-cache zijn vrijwel alle gegevens zichtbaar.”

De GPD reageerde verbaasd over het lek dat Tweakers.net ontdekte. "Het is natuurlijk niet de bedoeling dat mensen zomaar in onze database van contactpersonen kunnen kijken", aldus een woordvoerster van het persbureau tegenover de site. "Een extern bureau onderhoudt de webserver voor ons."

Het intranet op de webserver is inmiddels niet meer bereikbaar. De zoekresultaten en de pagina's in cache zijn echter nog wel zichtbaar.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Columnisten

columnist
Technisch productspecialist van BelCompany beantwoordt vragen over mobiele telefonie en tablets
De nieuwe iPad ondersteunt Dual-Cell HSDPA, werkt dat ook in Nederland?
Nee, geen enkele operator ondersteunt dit (nog).
columnist
Werkt in de UPC Winkel. Staat daar klanten te woord en beantwoordt vragen over digitale tv.
Wat is CI+? En wat is het verschil met een apart kastje voor DTV?
CI+ is een kaart ter grootte van een pinpas en kan gezien worden als een alternatief voor decoders. De...
Meer Columnisten